bugün

marmara üniversitesinin rektörlük seçimlerinin ilk ayağında en fazla oyu alan aday.
marmara üniversitesi'nin yeni rektörü.
rektörlük yaptığı üniversitenin öğrencilerinin ülkücüler tarafından dayak yemesine, darp edilmesine, saldırıya uğramasına sessiz kalan, tabiri caizse "elini bunlara bulaştırmayan" marmara üniversitesi rektörü.

+ arkadaşınız okul dışındaymış, bi' şey yapamam.
- okul dışındayız diye ölecek miyiz?
+ evet.*
- ee şimdi bizi okul içinde dövdüler.
+ çocuklar benim cep numaram niye yok sizde, neden aramadınız?* **

* yuh
** bu diyalog yaşanmıştır.
http://www.bianet.org/bia...ldiri-5-ogrenci-yaralandi
öğrencilerin derste bayıldığı için öğrencilere yardım paketi verilmesini söyleyen yüce rektör.
göztepe kampüsündeki bilişim merkezini açarken içerideki 60 tane bilgisayarın özellikleri yerine tuvaletlerin ne kadar temiz olduğundan bahseden rektör.

marmara üniversitesi haydarpaşa kampüsü'nün akşamları istanbul boğazı'nın en güzel manzaralarından birisi olmasını sağlayan rektör.

Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsü içerisinde yemekhane üstüne restaurant yerine ilk milli eğitim bakanımız mustafa necati'nin adının verildiği bir kültür merkezi açan rektör.

sultanahmette bulunana rektörlük binasını müzeye çeviren ve rektörlük binasını göztepeye taşıyan rektör.

maltepe sigarası içen rektör.

yıllardır sorun olan bahçelievler kampüsünün onarılmasını sağlayan ve süper binalar yaptıran rektör.

marmara üniversitesi bahar festivalini 2 haftadan bir haftaya indiren rektör

atatürkçü rektör.

rektörlük seçimlerine çok az kala tekrardan rektörlüğe aday olup kazanması beklenen rektör
gül ün atanması ve atamasıyla, marmara üniversitesi nin eski rektörü olmasından mutluluk duyduğumuz-yalnızca “eski” kelimesinin verdiği zevk paha biçilemez- iktisadi idari bilimler hocası.
göztepe kampüsüne toplattığı sokak köpekleriyle ünlüdür,ki üniversite yurdunda kalan her öğrenci yurda giriş çıkışlarda mutlaka kendisini anmıştır.
bizden aldığın ‘ah’ ları nerene pur , nerene?
(d.23 Kasım 1943, Ankara) Türk Akademisyen.Marmara Üniversitesi eski Rektörü.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Necla_Pur