bugün

böyle irrite edici bir sunum istemezdim fakat "mühim olan iç güzellik diyen kişilerin genelde çirkin olması" cümlesini yere göğe sığdıramadım.

evet maalesef estetik açıdan genelgeçer normların altında kalmış insanların avuntusu olarak tasarlanan bir sözdür çıkış noktası olarak "mühim olan iç güzellik.." çünkü çirkin insanlar da yaşamak ve umut etmek isterler. bir şekilde hayata tutunmayı hedefleyen bilinç altları ise karakteri buna göre dizayn etmeye başlar. işte bu sözü bir insan ne kadar sık kullanıyorsa o kadar çirkin hissediyor demektir.

güzellik-çirkinlik hakkında şöyle biryazı yazdım. (bkz: aşırı güzelliğin estetik bir anormallik olması)

yani burada bu kendini çirkin hisseden kardeşlerimi küçümsemek gibi bir niyetim yok. ben sadece söylenmekten çekindiğiniz iç sesinizim, ben persona n0n grata'yım.
güzel veya yakışıklı bir insana göre gerçek aşkı bulma olasılıgı daha yüksek olan insandır... ne yazık ki.
iç güzellikten kasıt iç giyim olduğunu düşünene insandır.
Doğru söylemiştir. Sanırim gerçekleri çirkinler görebiliyor.
jim carey'nin liar liar filmindeki karakterin olma ihtimali yüksek insandır.

+ ama baba, öğretmenimiz asıl güzelliğin içimizde olduğunu söyler.

- max , o şişko insanların uydurduğu bir şeydir.

sonra başına gelenleri biliyorsunuz zaten.
çirkin olmak bir tercih değildir, ama iç güzellik bir tercihtir. ya da ne bileyim ya benim ninelerim hep namaz kılardır, dedem de hacca gitmişti.
güzelliğin geçici olduğunu bilen insan evladıdır. iki insan arasında manevi bağ oluşturan etken, etin ve kemiğin oluşturduğu birgün çökecek olan estetik yapı değil, içsel duyguların oluşturduğu karakterdir.
eşşeklerin kovalaması gereken insan tipi.
kendini kandıran insandır. ne yapsın adam keko?
ben değilde bir arkadaşım o evreyi geçti, içi dışı hiç önemli değil, benimle takılsın yeter evresine ulaştı. ben değilim yakın arkadaşım, çok iyi tanırım şansız eziği.
Kesinlikle doğrudur ancak, zaten içi güzel olan insanın dış bakımdan da kötü olacağını sanmıyorum. içi güzelse elbet yüzüne vurur gerek temizlik gerek düzenliliği ve göz almasıyla belli eder..
Erkek sözüdür. Mutluluğun icerde oldugunu bilir.
Not:ince girdim. Ama zevk zevk aldım. Töbe ya
bu lafı hiçbiiir zaman çirkin biri söylemez. her zaman güzeller, kendi güzelliklerinin farkında olduklarından hep böyle cümleler sarf edip milletle taaşşuk geçerler.