bugün

markette diğer kasalardaki işlemler hızlıca biterken sizin bulunduğunuz kasada herhangi bir sebepten işlem uzar.
dakikalarca bir metre ilerleyip trafik sıkıştı diye indiğiniz otobüs, siz indikten sonra açılan trafikle yanınızdan rüzgar gibi geçip gider.
Edward A. Murphy iyi bir gözlemciymiş. Bütün tekrar eden olumsuzlukları toparlayıp bir basın toplantısı yaparak yedirmiş.
bu yasalar benim için çıkarılmıştır. hiç sekmez. hiç affetmez.
En çok uykuya ihtiyacın olduğunda uyuyamazsın ama hiç ummadığın zamanlarda uyku gelir.
bir iş, yapılan hazırlık ve Alınan tedbirle aynı oranda ters gider.

ihtiyacın olan şeyi ara ara bulamazsın. hiç ihtiyacın olmadığı bir zamanda o seni bulur.
yoldan geçiyorken orda çocuklar top oynuyorsa o top gelir mutlaka size çarpar . aq bi kere şaşmadı bu olay, gardrop fuattan kaçan sakar sakir gibi kosarak geciyorum artık.
Evin ve araban varsa kız yoktur
Kız ve araban varsa ev yoktur
Kız, ev ve araban varsa paran yoktur.
Ev, araba, kız ve paran varsa keyfin yoktur.
görsel
Bütün haftasonu uyumak istememiş ama uyumuşsunuzdur. Yarın daha kargalar bokunu yemeden sınava gireceksinizdir ama uyuyamazsınız.
•Her şey yolunda gidiyor gibi görünüyorsa, senin dünyadan haberin yok.
•Aptalların dahi yapamayacağı şey yoktur, çünkü onlar da kendi çapında birer dahidir.

Hepsi de mantıklı mı olur .
osurduğun zaman hemen odaya biri girer
telefonun şarjı az olduğunda elektrikler kesilir.
eşli batak oynarken elinde iki desteden aşağı yukarı aynı sayıda varsa eşinin hep az olan desteden el açması.
Ozellikle 'vazgectigin sey sana geri gelir' yasasi kesinlikle cogumuzun yasayip gordugu seylerdendir. Bunun disinda diger yasalarina da hayatta genel olarak karsilasiyoruz. KiSACA ABi COK MANTiKLi YA
son zamanlarda tesla'dan sonra en çok popi olan andırgrand hede.
kadercilikle reel politiğin harmanlandığı garip ama acı bir şekilde doğru olan yasalardır.
takip edilme paranoyanızın olması, takip edildiğiniz gerçeğini değiştirmez.
Murphy denen arkadaş kimdir bilmiyorum ama bizim toplum bunu ondan çok önce keşfetmiş olmalı ki sakındığın göze çöp batar diye atasözü bile oluşmuş. ..
O oje illa bozulacak.
mahmutbey gişerlerden çıkılır, metris ayrımı geçilir, köprüden önce hasdal sapağına gelmeden yoğun bir trafiğin içerisine girilir. hadi geçmiş olsundur..

bir süre trafiğin akışı gözlemlenir. tüm şeritlerin akış süreleri hesaplanarak, üstüne istişaresi yapılır. ve en uygun şerit tespit edilir. sinyal, direksiyon kıvrımı ve gaz basıncı ile beraber göze kestirilen şeride girilir. fakat bu işte bir terslik vardır.. yarım saat gözlemlediğiniz şerit, bir anda dut yemiş bülbüle döner. sitem edersiniz, küfredersiniz, şansınıza bir güzel söversiniz ama nafiledir. tekrar aynı stratejiyi uygularsınız. uygun zamanın geldiğini hissettiğiniz vakit, göze kestirilen şeride geçiş yaparsınız. ama durum yine hezimet ile sonuçlanmıştır. çünkü; murphy yavşağı ensenizdedir..
Murphy kanunlarıyla yazılmış bir hayat yaşıyorum resmen.
En sevdiğim yasası
-altını olan yasayı koyar.
Anlamadığınız şey içgüdüsel olarak doğrudur.
Her seferinde aklima kaydetmeye çalıştığım ama her seferinde de bir daha hatirlayamadigim zikkim. Az kültürlü durayim diyorum. Yok! Olmuyor efendim!
Büyük bir istekle beklediğiniz şeyler hep siz beklemekten vazgeçtiğiniz zaman gerçekleşir bu hayatın sen bakarken soyunamıyorum deme şeklidir.
eğer bir kızı seviyorsan ama açılamıyorsan o da seni seviyordur.

sonra ikiniz de unutursunuz.

fakat sevdiğiniz kıza açılırsanız o da sizi rezil etmek için elinden geleni ardına koymayacaktır.