bugün

mhp'den yapılan son açıklamadır. her fırsatta akp'ye vuran ama ne hikmetse daima akp'nin lehine siyasi hamleler yapan mhp'nin bu tavrı da şaşırtmadı.
sıradaki?

edit: haberi ve başlığı beğenmeyen yavşak için gittim link buldum geldim. artık o yavşaklığını mhp genel merkezinde yaparsın.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29725735.asp
şaşırtmamıştır. bir milliyetçi olarak diyorum ki. bizi koyun yerine koydun ya allah seni bildiği gibi etsin bahçeli. yazıklar olsun . git akp'de milletvekili ol ve geri dönme. biz yine elimizde milliyetçilik bayrağı ile buradayız.
Bahçeliyi savunan arkadaşları sahneye alalım, kukla parti ortaya çıktı adama tükürdüğünü böyle yuttururlar devlet.

AKP için bahçelinin neler dediğini unutanlar var. işinize geldiği gibi yorum yapmayın iki dakika tarafsız olup eleştirin. Adam göz göre göre seçmeni ile dalga geçiyor.
ben çok oncelerden yazmıştım, mhp akp'nin aynadaki yuzudur.
Seçime gidilmesi şartıyla hükümetin görevine devam etmesini içeren açıklama. Hem yeni bir şey değil hem Anormal değil. Gecici hükümete Hdp bakanlik sahibi olacağına akp ülkeyi seçime götürür.

Ayrıca açıklamada " akpnin alelade kuracağı azınlık hükümetine destek vermeyeceğiz" ibaresi de geciyor. Ama siz haberi mhp akp azinlik hükümetine destek verdi olarak okuyorsunuz. Harbi sıfır beyinle iyi ayaktasiniz.

Mal olmayin biraz düşünün, biraz okuyun amk.
yalnış olan ne ?

eğer erken seçim e karar alırsan, kurarsın azınlık hükümetini bende arakadan desteklerim demiş.

sorun nerede ?

zorunlu not ; mhp li değilim, avukatı da değilim.
(bkz: mhp lilerin uğrayamadığı başlıklar)

diyecektim ki,

baktım adamlar buraya bile uğramış. partilerinin her şeyini savunabiliyorlar.
erken seçim şartıyla AKP'nin azınlık hükümeti kurmasına destek verme açıklamasıdır. bu MHP'nin her hareketine "akapeye destek veriiyleeer yaa" diye ağlayan keko sürüsü, önce bi haberi okuyun.
--spoiler--
AKP'nin, alelade kuracağı bir azınlık hükümetine destek vermeyeceğiz ama eğer seçim azınlık hükümetini kastediyorlarsa, bu durumda seçim tarihinin görülmesi lazım. Kasımda ya da başka bir tarihte seçim yapılıp yapılmayacağının baştan belirlenmesi gerekiyor. Teklifi görmeden destek yaklaşımı doğru olmaz. Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse kasım ayında erken seçim yapılmasına destek verebiliriz. MHP kasım ayına sıcak bakar.

--spoiler--