bugün

az önce star tv'de yayınlanan, türkiye'de yapılan ufak çaplı anket. aşağı yukarı 50-60 kişiye sormuş ve bunlardan sadece 2'si bilmiştir. diğerleri 25, 190, 250 küsür, 300, 800-900 gibi efsanevi sayılar söylemiştir. yazıktır, günahtır...
mecliste hangi partiler var sorusunada; akp, kemal kılıçdaroğlu, haydar baş, numan kurtuluşun partisi vs. gibi cevaplar alındı.
doğru cevabı 541 olan soru.
dün akşam star tv ana haber'de sorulan "türkiye'nin ilk cumhurbaşkanı kimdir" sorusuna onlarca kişiden sadece ikisinin doğru cevap vermesi, diğerlerinin "hatırlayamadım" diye cevap vermesine oranla daha az üzen ankettir.

(bkz: yazıklar olsun)
sorunun cevabı 0 olan sorudur.
chp ve mhp ve bir kaç tanede vatan sever bağımsız vekiller vardır.Diğerler miletin değilde başkalarının vekilidir.
hamza yerlikaya bile var oğlum, düşün artık sen o sefil meclisin halini. bi'de neymiş, milletin vekiliymiş, siktir lan.
gereksiz bir sorudur. zira türk halkı haricinde diğer hiçbir milletin insanları, bu tür şeylerle ilgilenmez. milletvekillerinin isimlerini ezbere bilen, sayılarını şak diye söyleyen tek ülke biziz. koca ülkeyi 8-10 milletvekili yönetir, halkın haberi bile olmaz. bizde yüzlercesi var ve hala yönetim oturtulabilmiş değil. öyle meydanlarda çıkıp seçim propagandası yapan, magazin starları gibi televizyonlardan düşmeyen bizimkilerdir.
amerikalılara sormuşlar türkiye nerededir diye ?
gelen cevaplar o kadar saçmadır ki hatta birtanesi amerikanın bir eyaleti mi ? soruya soruyla cevap vericek kadar uçmuştur.
kendi ülkesinde kaç eyalet olduğunu bilmeyen safkan amerikalılar var ve çoğu insan amerikalıları çok zeki çok bilgili kültürlü zanneder...sadece bize has bişey değil ama olayı da sırf bize has değil diye ört bas etmek de yanlışş .

tanım : bi faydasını göremedikden sonra sayısını bilse ne olur bilmese ne olur be hocam.TBMM de kaç tane adam gibi adam olan kaçtane milletinin vekili olduğunun bilincinde olan milletvekili var ki ?.
asıl cevabı 541 olan 10 yaşındaki kuzenimin bile bildiği cevaptır. (bkz: ayıp be)
+mecliste kaç milletvekili var?
-ben akp ye oy veriyom.tayyip erdoğ..
+hayır, mecliste kaç milletvekili var?
-haaa onu bilmiyom..

şeklinde bir diyaloğun vukuu bulduğu ankettir. "yazık" dedirtmiştir. *