bugün

en asil duyguların düşmanıdır kendisi. çocukluğumuzu gerilime sürüklemiştir. güvercinlere yem atar bu amca.
tam da senin çocukken top oynayabilceğin bölgeye. ne bileyim sonra boş arsaya ahşaptan bi' garaj gibi bi' şey yaptırır,
üstüne bez gerer, arabası gölgede kalsın diye. ama öyle muazzam yapmıştır ki o garajı 90 diye tabir ettiğimiz yere
asası gelir insanın topu, o derece. sonra top geliyo diye arabasına keser topunuzu, eşşek.

sonra bahçesinde çiçek yetiştirir, top bahçesine kaçarsa almaya korkarsın kaçarsın sağa sola. amca camdan çıkar elinde pıçak.
bağıra bağıra keser topu, ulan ışid misin ? kafa mı kesiyon ? bağıra bağıra bi' de, manyak. hızını alamaz gül büyütür serseri.
zaten üç kuruş paraya aldığın plastik top, gülün dikenini görünce bal kabağına dönüşür.

ne saçma, bu adam öz amcam lan benim. evet lan benim amcam hepinizin çocukluğunu gerilime soktu, hepinizin topunu benim amcam kesti, utanıyorum.
Camını taşlayarak aşağı indirdiğim amcanın ta kendisidir.

Kimse sonsuza dek evinde kalmaz. Misafirliğe gittiğin anda indirirler camı çerçeveyi. Sen misin benim topumu patlatan?
Kumsalda, Elinde sigara yuvarlak atıyor bir yandan da top firmalarından aldığı komisyonu sayan amcadır.
bizim mahalledede vardı aynı tip şimdi görsem onu götüne yüzlük rakı şişesi sokarım.
karşısına geçip, ' sikerim kızınızı' diyemediğimiz amcadır. Neden? Çünkü kızı yok.
ufaktım,

topumu kesmişti, ağlamıştım.

büyüdüm,

beni hatırladın mı dedim, hayır dedi, çok dövdüm.

(bkz: bak şimdi ne oldu)
torunu şimdi aynı muameleyi benden gören amcadır.

kulakları iki metre uzadı şimdiden.
Toplu cinayet işleme eğiliminde olan kişidir.hepinizi keserim demek istemektedir.
piskopat ötesi amcadır.

amca alt tarafı bir top bahçene kaçtı diye topumuzu kesmene gerek yok.

bi kaç tanemizi kessen yeter bence.
Bizim mahallede de vardi ama bu kesme isi sadece bakkala yarardi adam zengin oldu sayemizde az top almazdik.
Öyle diyen birkaç amca oldu bizde de evet. Sonuncusuna da geçen pamuğu tıkadılar.