bugün

bilinen bir gerçek.

düğünlere hiç girmicem çünkü girersem çıkamam. yada bir arkadaşa bakıp çıkayım en iyisi. * düğünlerde kullanılan makyaj malzemelerinin parasıyla yunanistanın dış, türkiyenin iç borcu ödenir, afrikadaki açlar doyurulur...

aramızda yürüyen fondotenler var!! güzel kardeşim yapma demiyorum hobi olarak yine yap. ama kabası bitmiş bir inşaatın iç duvarlarının sıva ihtiyacını karşılayacak kadar sürmek niye. cildine yazık değil mi? bence yazık.

bir de eyelineri gözünden taşırıp kulağının köküne kadar uzatanlar var. yapma etme. parkinson hastası bile senden daha güzel çeker o eyelineri. *

makyaja karşı değiliz. abartıya karşıyız arkadaşlar. her şeyin fazlası zarar bilindiği üzere. sarı saç, siyah kaş, pembe yanak, kırmızı dudak, kahverengi göz vesaire şeklinde çeşitli renk kombinasyonları minik yüzlerinizde topladığınızda palyaço gibi oluyor takdir edersiniz ki.

bir de her parmağına farklı renk oje sürenler var ki onlara hiç bulaşmıyorum.

not: allahını seven düğünlerdeki gelinlerin kız kardeşlerine makyaj yaptırmasın. *
gratis'in milyonuncu şubesini açma sebebi.
erkekleri niye bu kadar ilgilendirdiğini merak ettiğim durum. haklı olabilirsin,bir yere kadar ben de aynı fikirdeyim ama erkeklerin "doğal kız arama" olayı bana samimi gelmiyor. zira öyle olsa yüzünde elli kilo makyaj, kırk ton kontür olan ünlü hatunları görünce dibiniz düşmezdi. samimi değilsiniz işte, anca konuşuyonuz.
ayakkabının güzel görünmesi için ayakkabıyı cilalamak gibidir. güzelliği ortaya çıkarır.
anlamdiramadigimdir. makyajsız halinizden daha güzel birşey ortaya çıkmıyor ve beni tipim icin sev diyorsunuz.
edit: makyajlı kızlara yazmıyorum.
Sokayım sizin duru güzellik laflarınıza.

iki rimel bi rujla hepinizin dibi düşer lan bana bile.

Hepiniz yapmacıksınız mal herifler!
Bi kere makyaj her erkeğin hoşuna gider ama kızımız yüzünü de palyaçoya çevirmesin yani. Hal böyle olunca kızlar da makyaja meraklı oluyor doğal olarak. Ama neden bu kadar çok makyaj malzemesi alıyosunuz. Misal eski kiz arkadaşımin evinde sadece ojelerin sayısı 45 50 taneydi. Lan bana renkleri say desen 15 anca sayarim. Ama bi yere gittiğimizde de hala gözü makyaj malzemelerin de olurdu. Bu durumun sebebini gerçekten merak ediyorum.
gereksizdir. nice kızlar gördük sokakta gerzerken güzel düğün derneğe giderken kendini mahveden.

bari doğallığın getirdiği güzelliği öldürmeyin ulan.
Anlayamadigimdir. Erkekler burdaki sozluk hatunlarinin dedigi gibi oluyosa sanirim ben erkek degilim. yeni bir cinsiyet turetmis olmam lazim. televizyondaki makyajli kadinlarin da orjinalinin oyle olmadigini biliyoruz, gercek hayatta da goz kaleminden ojeden ileri giden her turlu makyaji bir turlu anlayamadim. ruj denen sey de asiri yapay ve itici geliyo. dedigim gibi ya ben erkek degilim, ya da biri kizlara her erkegin makyaja bayildigini cok inandirici bi sekilde anlatmis.
olmalıdır, kızlara makyaj yakışıyor. erkeklere de..
Doğallık güzeldir.
gereğinde yapılan makyaj kıza güzellik katar.
Bugünlerde bende aşırı artan meraktir. Sürekli tırnaklarımı boyayasim, ruj süresim, eyeliner çekesim var.
Toplumda demiyelim de artık ne diyelim kapitalistler mi diyelim, medya mı diyelim, bişeyler satmak için beyin yıkayan insanlar mı diyelim hah işte bu insanların yıllar süren beyin yıkama işlemi sonucunda belirli güzellik standartlarımız oluyor. Ve bu algı kızını da erkeğini de etkiliyor. Hiç öyle erkek arkadaşlar "doğal güzellik en iyisi,evlenmeden kızı hortumla yıkıycam ohorommohorom" demesinler. Çünkü siz erkekler olarak yüzünde fondoteni, dudağında kırmızı ruju, kulaklarına varan eyeliner ı, saçı boyalı kızları beğeniyorsunuz. Biz kızlar olarak dürüst olacağız ama siz erkekler de dürüst olun.
Neyse efendim bu beynimize ince ince işlenmiş güzellik standartlarını yakalayamadığımızda beynimiz başka türlü de güzel olunabildiğini kabul etmediği için, alternatif güzellik algılarına açık olmadığımız için birey mutsuz oluyor. O standardı yakalayamayan "öteki" oluyor, toplumun onayını kazanamıyor, dalga geçiliyor, istenmiyor, sevilmiyor. Sadece karşı cins tarafından değil hemcinslerinin de alaylı bakışlarına ve hor görmelerine maruz kalıyor. Kim isteyerek öteki olur, kim sevilmemeyi tercih eder? insanlık birbirini dış görünüşüne göre yargıladığı sürece tabiki dış görünüşümüze önem vereceğiz.
toplamda 2 tane dudak parlatıcısı 1 tane kapatıcım 1 tane rimelim var. aylaynır far allık oje vs kullanmam.
makyajı çok yapan kızlar da kendini öyle iyi hissediyor olabilir. beğenmiyosanız sevgili olmazsınız olur biter.
abartmadan yapılan her zaman güzeldir, hem kendisi için hem de karşısındaki için bakımlı olmak iki tarafı da iyi hissettirir.
canıımsın yap tabi , biraz allık sür , göz kalemi vs. ama bokunu çıkarmasaan hani ? Yani tabaka gibi geçiyorsunuz bazen önümüzden amk.Hele o düğün modunuz tam ibretlik.külodya şifer gibi podyumda yürür gibi geçiyorsunuz yapma canımsın yapma.Tabi bu her zaman için geçerli değil gayet tadı damağında makyaj yapan merhaba kızlar merhaba.
--spoiler--
merak değil o, ego.
--spoiler--
bazılarının suratına hortumla su tutasım geliyor. ben yapamıyorum çünkü sıkılıyorum ne bileyim yapsam da unutup yüzümü falan yıkıyorum. ya suratımda maske ile geziyormuş gibi hissediyorum...
güncel Önemli Başlıklar