bugün

Yılbaşıyla özdeşleştirilmiş renk olup sarı ve mavi ile birlikte 3 ana renkten biridir.
görsel
görsel
mutluluğu temsil eden renk.
Şeytan sex ateşli renk.
Dudaklara sürüldüğunde dudak ısırtır.
çok güzel bir pilli bebek şarkısı aynı zamanda.
hayatın yansımalarını, tezatlarını bir bir ortaya döküyor. mesela kırmızı gül her zaman romantizmin klasik sembolü haline gelmiştir. aşkın ve sevginin sembolü, kanımızın rengidir. doğanın dingin yeşilinin zıddı olan kırmızı, gözümüzde ve algımızda alarm sinyali olarak yer ediyor. ölümcül zehir işareti, tehlikeli girilmez tabelaları, aciliyet ve hayatiyet bildiren hemen her şey, kırmızı ile gösteriliyor. siyasette de devrimin ve kendini yana yakıla feda etmenin sembolü olarak yer alır. en önemlisi de, minik çocukların ilk öğrendiği ve ayırt ettiği ilk renktir kırmızı.
klibi mutfakta çekilen hande yener şarkısı.
Kurtarıcı.

Geçen gece eve geç dönmek zorunda kaldım. Yaşadığım yer merkeze çok yakın olmadığı için etrafta pek bir şey bulunmaz. Marketler kapalı, evde yemek yok en iyisi yemek sipariş etmek. Kart da para da kalmadı. Evin yakınında tek bir atm şubesi var Allahtan. Kırmızı ile alakası ne diyecekseniz. Ziraat bankasının rengi de kırmızı, o akşam benim için kurtarıcı oldu.
erkeğe hiç yakışmaz.
bazı sözlük hanımlarının ayaklarına çok yakışan oje rengi (bkz: o kendini biliyor). bir de o zarif ayak resimlerini silmeseler.
sana kırmızı çok yakışıyor.
şehvet anlamına gelen renk.
bu tabir değil renk.
doğada ana renklerimizden biri kırmızıdır.
En sevdiğim renkti zamanında. Hâlâ bende yeri ayrıdır.
beyaz, nevet.
Cinselliğe en yakın renk.
Yalnız siyah daha fazla cinsellikle alakalı gibi galiba.
bir hande yener şarkısı.
Yine bir Tuğkan şarkısı ile buradayım. Hedefsiz, amaçsız, sadece orada, o anda olan, müthiş sıradan bu yüzden inanılmaz sıcak.

Düşlerine dokundum, yokluğunda soğuk
Kalbin bende kaldıysa eğer
Aşkım sen, kırmızı

ıslak gözlerinde birkaç zamandan kalan yalan
Dokunsam ağlayacak gibisin sen
Kırmızı

Katilim olur musun yeniden yaşamaya inat
Serin bir yaz günü sen
Kırmızı.
Sevdiğim renktir.
Özellikle o kan kırmızı renk.
Dalga boyu en yüksek renktir. Ayrıca beyinde güven, tutku ve şehvet duygularını uyandırır.
ödüllü bir belgesel. ben bu kadını dostoyevski romanlarında okuduğuma yemin ederim ama kanıtlayamam.
Bazı nesnelere çok yakıştırdığım renk. Bisiklet, balon, ayakkabı, oyuncak araba, toka, kutu... Gibi.
(bkz: kızıl)