bugün

Kıbrıslılarin bu durumda olmasının nedeni Türkiye cumhuriyeti hükümeti dır.akp iktidar olduğundan beri ne kadar destek oldu Kıbrıs a. Kim ister katiliyle yaşamayı. Ama Türkiye zaten batakliga batıyor. Adamlar denize düşmüş yılana sarılıyor.
halkını siktirtmeyin durumudur. o kadar kan döküldü sadece barış harekatında değil daha önce de şehit kanına bulandı kıbrıs.
anca kan dökülerek gider. tekrardan söylüyorum halkını siktirtmeyin.
reis sik şunları.
Referandum olsa %75 ile her halükarda birleşmeye evet diyecek Kıbrıs türkü. hayır ayrılamazsınız diyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı.
adadaki Türkiye göçmenlerini alsak rumlardan ayıramayacağımız bir halk (!)
Sayın yazarlar;
ilkönce kktc'nin bağımsızlığını, egemenliğini isteyen başlıkları birleştirelim, başlıklarda birleşelim.
Verelim gitsin, böyle mi kalsın? Tam 40 yıldır oraya yolladığımız parayı hesapla desen en iyi muhasebeci bile kilitlenir. Ne işe yaradı, kktc ekonomik, kültürel olarak ne üretti? Kumarcı sanatçılarımıza(!) ev sahipliği yaptı o kadar.
birleşme kesinleşirse akdeniz'deki dengeleri değiştirerek türkiye'nin kaderini de belirleyecek durumdur.
kıbrıs halkının bir kısmı "türkiye bizi sevmiyor; sırf jeopolitik önemimiz için elde tutmak istiyor. eğer rumlarla birleşirsek para birimimiz değişir ve ekonomimiz türkiye'ye bağımlı olmaktan kurtulur." düşüncesi ile birleşmeye sıcak bakıyor.
oysaki, birleşme kesinleşip garantörlük son bulduğu an, kktc'nin can güvenliği tamamen ortadan kalktığında ve asker, adadan çekildiğinde, kktc halkı rumların eline kalmış olacak.
ve artık kktc halkı, rumlar tarafından kurşuna dizildiğinde; soykırıma uğratıldığında, onları rum'dan kurtaracak bir iktidar da yok türkiye'de.
türkiye'de terör bir yandan ekonomik istikrarsızlık bir yandan sürerken, kimse bu kaos ortamında kıbrıs halkını kurtarmaz eskisi gibi. en korkuncu da bu.
ayrıca tüm kıbrıs halkı birleşmek istiyormuş gibi bir algı da yaratmayalım lütfen. kıbrıs için ne kadar büyük mücadeleler verildiğini bilen vefakar insanlar, birleşmeden yana değil. kıbrıs vatandaşı olarak bu birleşmeye ben de karşıyım.
ve karşı olduğumuzu şimdi belirtmezsek ne zaman belirteceğiz?
bu yüzden insanlar "tüm kıbrıs birleşmek istiyor; türkiye'yi hiçbir kıbrıslı sevmiyor." şeklinde yanlış genellemeler yaparak yanlış bir algı yaratmasın lütfen.
ne olursa olsun; ülke olarak kıbrıs için bir mücadele verdik; birleşme olursa hem kıbrıs halkı hem türkiye zararlı çıkacaktır. bu bir gerçek.
türkiye'nin akdeniz'deki etkinliği zayıflayacak ve bu, hiç iyi olmayacak.
2 ülkem için de bu birleşmeye karşıyım bu yüzden. ülkelerim için en iyisi, algı operasyonlarına kanmayarak el birliği ile bu birleşmenin karşısında durmak ve ne gerekiyorsa yapmaktır.
Ülkenin içine düşürüldüğü kaosun kıbrıs verilirken dikkat dağıtmak uğruna yapıldığı şüphesi doğuran gelişmelerdir.
cefasını ecdad çekmiş ama alan memnun satan memnun bir görüntü mevcut. kanıma dokunan o zaten.
kıbrısı kaybetmek demek götü kaybetmek demektir. Allah korusun.
Amına kodumun suriyesi için taşşağımı oynatmam yerinden ama iş kıbrıs'a kayarsa beni de yazın. Temizinden 5 kişilik savaşırım.

9.5 olduk..
zaten (genel olarak) bir ingilizden fazla bir yaşayış farkları yok. artık yabancılık çekmezler.
o zaman 4,5 diyin şuna
kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bağımsız bir devlet. adamlar soydaşlarının yerine kendilerini kesen rumlarla aynı ülkede yaşamak istiyor. saygı duyalım diyeceğim ama duymuyorum. ama kendi varlıklarını yok edebilirler tabi fazla asarız keseriz havalarına girmeyelim.
doğu Anadolu ise bir Türkiye Cumhuriyeti toprağı orayı savunmak bizim görevimiz.
oradaki askeri varlığımızı korumak bizim için çok önemli. eğer orada askerimiz kalmazsa (orada yerli türkler bile işgalci gözüyle bakıyor) Türkiye Akdenizde önemli bir noktayı kaybeder.
Son durum nedir bilinmez zira 74 deki barış harekatından beri ingilizler tarafından adada yürütülen algı operasyonları sonucunda adadaki türk tarafı diye nitelenen toplum türkiyenin değil avrupanın bir parçası olmanın daha karlı olacağını düşünüyor bunda haklı da olabilirler fakat ülke olarak çıkarlarımızı gözetmeden bir anlaşmaya imza atacak olursak miki tutarız resmen akdenizde hapsoluruz akdenizde ne uçak uçurabiliriz ne de gemileri yüzdürebiliriz.
Helal olsun kardeşlerim bu vatan sizler olduğu sürece size minnettardır...
üç olduk durumudur.
Vermeyiz lan diye çıkıştığım durum. Kimse kıpırdamazsa gerekirse ben çatışırım itlerle.