bugün

Sinir Olduğum işletme. Her zaman nakit olmuyor üstümüzde. Sadece nakltle fişsiz Çalışır bu şerefsizler.
ya yeni nesile kapali kendi tatihi dokusundan odun vermeyen yerlerdir ya da kafasi acilmamis ticaretcilerin ticarethaneleridir.
Peşin çalışmanın zevkini almış işletmedir.
samimi işletmedir.
Bir de yüzde 10 komisyon alana Şahit oldum. Zaten vergi kaçırıyorsun Sürekli bari bunda şerefsizlik yapma. Illa kazıklaman mı lazım?
yamulmuyorsam veya uygulama değişmediyse gerçek "sultanahmet köftecisi" dir.

duvarda tabela var zira "kredi kartı geçmez" diye.
Gösterip elletmeyen kıza benzettigim işletme türüdür.
Z raporunda kredili kazancini beyan etmek zorunda oldugu icin kesmiyordur. Bir de kdv mi odesin? Odemesin. Oderse gelir vergisine de yansir. Vergi cumhuriyetine hos geldiniz.
ciro endişesi olmayan işletmelerdir. genel olarak yiyecek, içecek satışı yapan mekanlarda geçerlidir.
en kıl işletmedir. özellikle sorarım, yoksa genelde oturmam böyle mekanlara.
bilinmesi ve ona göre hazırlıklı gidilmesi gereken yerdir.
Bunlardan biri eskişehirdeki meşhur tatlıdil köftecisidir.
Kaybedecek işletme. Evet.
pos makinesinin fakirlikle ilgisi yoktur. işletme sahibi herkes daha yeni açıldığında bankaya vergi levhasını mail veya fax yolu ile gönderirse bankalar koşa koşa bi tane gönderirler.
Hayalimdeki işletmelerdir. Bu kredi kartını herkes adam gibi kullanıyorsa Türkiyenin içine düştüğü kredi kartı batağını uzaylılar mı gerçekleştirdi..
zarar eder.
Vardır altta bir yerde saklıyordur pezevenk.
nakit çalışandır.
üsküdar kanaat lokantası.

çok önemli bir esnaf lokantasıdır. ünü turist broşürlerine kadar girmiştir. mutlaka görülmesi, yemeklerinin tadılması gerekli yer olarak.

kuzguncuk ismet baba meyhanesi.

rakı balık seviyorum diyen istanbul'lunun mutlaka gitmesi gereken bir meyhane.
Bankaya verecegi komisyonu vermemek ister ama fiyatlari hic de insancil degildir Boyle yerlerin. Tercih etmem.
kasada sizi paranız olduğu halde sefil bırakan işletmedir. mecburen atm’ye yürüterek spor yapmanıza da neden olur.

sene 2020 olacak, millet bırak kartı telefonundan qr kod ile alışveriş yapıyorken küçük hesapların peşinde koşmaya gerek yok; ama gel de bunu o eski kafalı işletmeciye anlat.
Mars' a toplu konut projelerinin yapıldığı şu dönemde, cilalı taş devri görüntüsü verir.
Antin kuntin kafaların var olduğu, ince ince hesapların yapıldığı garip işletmelerdir. Akıl sır ermez.

Kredi kartı geçmeyen yerlerin, genelde sakallı şalvarlı tiplerden oluştuğu, gül suyu kokulu mekanlar olduğu bir tesadüf müdür yoksa bana mı öyle geliyor, bilemedim.
En asgari düzeyde nakit taşımayı alışkanlık haline getirmiş insanlar için sıkıntı vericidir.
Teknolojiye inatla karşı duran, reddeden esnaftan zorunlu olmadıkça alışveriş yapmıyorum. Evet!
1-) vergi dairesi dahil, hiç bir yerde, hiçbir kaydı yoktur.
nakit alıp kaçabildiği kadar kaçacaktır.

2-) çok isim yapmış bir yerdir, gelirlerse ipime
gelmezlerse kuşağıma tipi takılıyordur. pos cihazıda
masanın çekmecelerinden birindedir aslında
ama parayı nakit almaya çalışıyordur.

2 sinden de uzak durun.
Borca yazdırın...
pos masrafı ödemeyen, bankaya yüzdelik kaptırmayan işletmedir.

kazancını cebine koyar yoluna bakar.
büyük olasılıkla vergi kaçırıyordur. bkan emici bankaya da domalmıyordur. hep kredi kartı kullanıyorum 3 lirada olsa vergi kaçırılmasın diye birde yanında paramı taşıyak. eskiden emmiler cebinde tomarla para taşırlardı kasiyer şu kadar dediğinde cebinden çıkarıp totosunu dönüp sayıp kasiyere verirlerdi.
Kredi kartıyla banka kartı farklı şeyler ama büyük çoğunluk aynı şeymiş gibi yorumlamış. Olmayan parayı harcamanızı önleyip sizi borçlandırmaz. Adamın umrunda olan işin vergi kısmı tabiki. Babasını dükkanında da isterse ödemeyi tavukla alır, zorla deyilya. Neyse. O işletme ben değilim. Evet. Teşekkürler.