bugün

daha bir kaç saat önce karşılıklı selamlaştığınız, yıllardır komşu olduğunuz birinin vefat etmesidir, insan şok oluyor. hayat işte böyle kısa, şu sikindirik dünya da insan gibi yaşamak varken yok sen sağcısın, yok sen solcusun, vay efendim türbanlı, vay efendim türbansız diyerek şu kısacık ömrümüzü kendimize haram ediyoruz. iyi geçinin lan insanlarla hayat fani ölüm ani. he bir de sigarayı bırakın.
geçen hafta vuku bulandır.

insan kendi yakınıymış gibi üzülüyor çok zor bir durum. allah ruhuna merhamet etsin.
dogdugum günden beri ayni sitede oturuyoruz. siteye yeni tasinanlar cok oluyor ama bizim gibi birkac daire var ki bunlar oranin en eski malikleri ve de tasinmaya da hic niyetleri yok. icten, yapmaciksiz vefali aileler. Ben pek hayatima müdahale edilmesinden hoslanmadigim icin bu vefali komsularla dahi pek merhaba ... amca/teyze nasilsinizdan öteye gitmem ama güleryüzlüyümdür. Bu kadar bilgiden sonra isimleri degistirerek olayi anlatayim

Sema teyze ile Metin Amca evli, iki cocuklu, sessiz sakin, iyi bir aile. Metin amca hergün tek basina sahile yürüyüse giden, 45 yaslarinda olmasina ragmen masallah ne yakisikli dedirten bir adam. bir de büyük ogullari var, güven yesil gözlü onla kavak yelleri dizisi yayinlanmaya basladi zamanlarda sitenin etrafinda oyunlar oynadigimizi ve ondan cok etkilendigimi hatirliyorum Simdi bile bence hala cok yakisikli ama neyse, Güven gecen sene üniversiteden mezun oldu. üniversitede güzel bir kiz bulmus, en son hep beraber ailecek mezuniyet fotograflarini görmüstüm. dedigim gibi sitedekilerle pek alakam yok ama okulda birkac kere kapida kaldigimda sema teyzelere gittigimi hatirliyorum.

2 ay önce ufak bir kacamak yapip ailemin yanina geldim. Her zamanki gibi annem mutfakta bulasiklari yikarken ben de mutfak balkonunda oturdum, annemin mahalledeki haber havadisleri bana aktarmasini dinledim. Sema teyze de hep gun boyu iceri aldiklari balkolarinda oturan biri, hele aksamlari mutlaka balkonda oturur. balkonlarini bos görünce anneme sordum a kimse oturmuyor balkonda diye. Sema hanim da cok hasta 2 aydir yogun bakimda, tam hatirlamamakla birlikte böbrekleri mi delinmis öyle birsey dedi. YAni sapasaglam kadinin o hallere düsmesi cok tuhaf gelmisti. Oglu güven de gecen ay askere gitti demisti.

aradan birkac gün gecti gecmedi babam beni havaalanina götüreceginden sabahin köründe yanlis hatirlamiyorsam saat 6 gibi yollara düsmeyi planladik. Babam her zamanki gibi önceden arabaya inip, arabayi isitma görevini üstlenmisti. ben arkadasindan gidiyordum. uykumu alamadigim icin mutsuzum, kafam calismiyor filan. Önde metin amca yi gördüm günaydin dedim hicbir sey demedi görmezden geldi. alala dedim ne tuhaf insanlar var. Metin amca´nin arkasindan da Salih amca geliyordu. o da onlarin yan komsusu cok iyi bir adam. ona da günaydin dedim. günaydin kizim iyi yolculuklar dedi. metin amcanin görgüsüzlügünü unuttum. Arabaya binince, babam Sema hanim vefat etmis, anneni ara dedi. o an anladim herseyi. Güven´i düsündüm sordum babama peki cenazesi ne zaman kalkicak güvene haber vermisler midir. babam dedi askere kolay kolay izin vermezler, cenazeye gelemez bence annesinin hastaligiyla ilgili birsey söylememislerdir. o gün sustum hep. sonra eve varinca dua ettim Sema teyze icin. esine ogullarina sabir diledim. en azindan dedim oglunun mezuniyetini gördü, sevdigi kizi gördü, öyle avuttum kendimi.

ölüm Allah´in emri. Bu olayla pek de hayati hakkinda birsey bilmedigim ama gecmisimden gelen bir insanin bile icimde bosluk yaratabilecegini anladim. Simdi bakiyorum da gercekten bos o balkon.
annem isten gelince cenazeyi vs. soracagim.
güncel Önemli Başlıklar