bugün

evet efendim. bir neslin klasik müziği tom ve jerry izleyerek öğrenmesi ve sevmesi gerçeğidir. bu nesil herhangi bir senfoni orkestrası konserine gittiğinde parçaların çoğunu bir yerlerden duymuştur, aşinalığı vardır. işte bu aşinalık tom ve jerry adlı çizgi filmden kaynaklıdır. bilenler bilir ki orada karakterlerin bütün hareketleri klasik müzik eşliğinde olur.
Sahneye bakıp, orkestrayı görmek yerine çalan eserler eşliğinde Tom ve Jerry'nin bölümlerinden karaleri gören nesildir. Evet vardır böyle bir nesil.
onlar gibi frak giymeyi, ellerimin piyanonun tuşesinin üstünde onlarınki gibi gitmesini istemiştim ben de bir zamanlar. bugün müziğe bir köşesinden tutunuyor olmamda katkıları vardır elbet.
(bkz: şekil 1 a)
şekil 1 a: http://www.youtube.com/watch?v=Vn4dcxMIjgE
(bkz: evet o benim)
sene geçen sene, mekan afyonda bir öğrenci evi.
odamda oturmuş roman okurken ev arkadaşım bilgisayarımda iddia tahminlerine göz gezdiriyor, vakit öldürüyor. bilgisayarımda klasik müziğin klasik eserleri çalmakta. holiganlıkta destan yazmış olan ev arkadaşımdan gelen bir serzeniş;

- lan kaç yaşına geldin hala çizgi film müzikleri mi dinliyon??

akabinde dumurluk skalasının tavanında kendime bir yer edinmem zor olmadı. ve kendisine dolaptan 70liği getirmesini söyledim. iştah, moral kalmadı haliyle.

(bkz: bu da benim böyle bir anım)
Hiç anlamadan,kahkaha atıp kedi-fare kapışmasına el çırparken kulağına klasik nağmelerin işlendiği nesildir.Bir çocuğun kulağına iyi müzik işletmenin en iyi yolunun da eğlence olduğunu ispatlayan durumdur.
içine benimde girdiğim ve ilginçtir, daha önce farketmediğim nesildir.
bugs bunny nin bir sahnesi var. süper geliştirilmiş havuçla profesör sevimli tavşanımızı süpermen gibi birşey yapar. bir adamcağız da atıyla tavşanı yakalamaya çalışır. ama at koşmaya başlayınca durmaz o da kafasına bir sopa vurup durdurur en sonunda * evet işte bu çizgifilimde at dört nala koşarken mozart veyahut beethowen çalıyordu . *
subliminal bir durumdur bilinç altımızdaki gelişimi sağlamlaşmış nesildir .

yeni nesil power rencırlarla büyüdüğü için pika pika yaptıkları için, kimliği belirsiz bir düzene makdül olmuşlardır.

(bkz: ağaç yaşken eğilir)
öğrendiği tek şey klasik müzik olmayan nesildir. iğrenç mesajlarıyla bilinçaltımızı da doldurmuş bizim küçük dostlarımız olan tom ve jerry: http://www.youtube.com/watch?v=8hSvacxqR1o
88-92 jenerasyonu.
her ne kadar tom ve jerry'den olmasa da bu da çizgi filmden öğrenilendir.

(bkz: le barbier de séville)
walt disney'in benliğime yaptığı en büyük ve güzel katkıdır.

çocuklarımı çizgi film seyrederken gözlemliyorum,

o şarkıları mırıldandığımda ezberlediklerini ve sevdiklerini görünce her baba gibi ben de seviniyorum.
klasik müziği tjk nın yarış sonrası çalan müziklerinden öğrenen nesile göre daha şanslı nesildir.
şanslı bir nesildir. çocuklara bu tarz müzikleri en keyifli şekilde ancak böyle öğretilirdi.