bugün

günümüz yaşlı insanlarının en çok kullandığı küfür- takdir kelimesi.
rumeli kültüründe yaramazlık yapan çocuklara söylenir genellikle. keranacı söylenişide mevcuttur.
yaşlı insanların ufak çocukları severken kullandığı bir kelime.

- napıyon ali haydar
- iyidir dede on lira versene
- napcan bacaksız
- tombi alcam dede
- tombi ne lan keraneci

(bkz: tombi)
iç anadolu taraflarındada küçük erkek çocukalarına (bkz: seni keraneci) şeklinde takılan adamlar vardır.
(bkz: napıysın la kerhaneci)
5-6 yıllık arkadaşım. yüzünü görmedim, netten sadece. matematikçi bu, bir de çok güldürür beni birebir.

severim çok.
(bkz: keraneci sarhoşum bu gece aşığım aşık çal bu gece)
(bkz: keraneci nin evinde raki balik alemi zirvesi)*
kerhaneyi işleten kişilerdir. 90 lı yılların ortasına kadar bu işi suşehirli kardeşlerimiz üstlenmiş daha sonra ise doğudaki arkadaşlara bırakmışlardır. görünürde bir kadın yapar, ama asıl patron onun *.. *
(bkz: keranacı seni)
benim nezlimde tanımlaması olmayan * nasıl tanıştıgımızda hala hatırlayamadıgım hatırlamakta istemedigim çogu zaman nerden tanıdım bu adamı dedigimde meme uçlarımı sıkıp kendime işkence yaptırabilecek seviyede bir kişilik. *
telafuzu, "kerxanacı" biçimindedir.
o nasıl telafuz edilir diye sorarsanız: "x" yerine gırtlaktan "h" sesi çıkar.
kayıtdışı fuhuş yüzünden zor günler yaşaması muhtemel sözlük yazarı.
keranacı şeklindede telafuz edilen argo kelime.
fırlama, zıpır, hiperaktif ve akıllı çocuklara söylenen dede kelimesi. hayır çocuk bir gün "keraneci ne demek dede?" diye sorsa ne diyecek ? ayıp ama... *
verdiği kişisel bilgilerle sözlüğümüzü aydınlatan yazar.
''adalet''zede..
pezevenk.
küçükken yaşlılar tarafından sık sık nitelendirildiğimiz kulağa hoş gelen sıfat. fakat ilerleyen yaşlarda cinayet sebebi dahi olabilir sakınılası bi hededir.
nickini ne zaman görsem ki yazdığı yazı çok ciddi de olabilir yine de nickini görmemle yüzümde tebessüm bırakan yazardır. biliyorum osurağa gülenin osuruk kadar aklı yoktur vs. Bu öyle birşey değil.
gecenin kör karanlığında beni yarmış yarmakla bırakmamış babamın

"noooluyor lan orada" sesiyle ürkülmemi sağlamış yazar. helal olsun

sen beni güldürdün bir başkası da seni güldürsün. entry aynen şuydu:*

bu kadarda güzel anlatılmaz ki.
kerane yapıp satan satıcıdır.
her yazısının istisnasız bakınızı olarak "başlık entry ve nick uyumu" girilmesinden iyice rahatsız olmuş yazar. Bu bakınızı veren her yazar yeni ve orjinal birşey bulduğunu takdir görmesi gerektiğini düşünüyor. Vermeyin kardeşim. Uydurmayın kodumun nickiyle konuyu entry'yi falan. Ne basmakalıp insanmışsınız be. Verilen başlıktaki entry'lerin yarısı bana ait be yuh!
mahallesinde pek bir itibar görebilen insan.
hep aynı esprilere alet olmaktan bıkmış, canı sıkılmış, bunalmış yazar kişisidir.
güncel Önemli Başlıklar