bugün

renksiz ekranlı telefonların babucunu dama atan türk halkını foto ve kameramanlığa ittiren özel hayatı yok eden yüz yılın en kötü icadı
toplumda statü göstergesi teknoloji ürünü.
10mp fotoğraf makinesi olan bir insanın umursamadığı hadise.
nicelerinin başını yakan alet.
günümüzde insanların "Elin gavuru yapıyor abi işte" dekikleri arama yapabilen fotoğraf makinalarına denir.
çağın en berbat icadı. otobüste giderken bile abazan takımının bayenlere rahat vermemesini sağlayan parçalanası alet.
"kamera" kısmı gereksiz olan başlıktır.çünkü artık tüm telefonlar kameralıdır.kamerasız olanlar ise telefon değil takozdur.
kamerası bi' boka yaramayan yığın.
yasaklanması gereken telefonlardır. çok yanlış.
kamerasından rahatsız olanın optiğe uhu dökebileceği teknolojik aygıt.
dijital/filmli fotograf makinası olmayanlar için bulunmaz hint kumaşı kadar önemli bir aygıt haline gelebilir.
Video kameraların yakında çöpe atılmasını sağlayacak alettir.
içimizdeki fotoğrafçıyı uyandırmıştır. artık telefon alırken, telefonun özelliklerine değil kameranın mp sine bakarak alınır olmuştur.
"kameralı cep telefonu yokken insanlar nasıl yaşıyordu?" sorusunu küçük çocuklar çoktan sormaya başlamıştır.
elektronik bir * alettir.
benim gibi kameraya cekilmekten nefret eden insanlar icin tam bir iskence. hele habersiz cektiklerinde sinirimi alt ust eden alet. kim cikardiysa allah onun... lan ben neyse bir sey demiyorum!

(bkz: lanet olsun lanet olsun lanet olsun)
(bkz: liseli aylin)
gözlemlere göre; plajda güneşlenen turistler, araba fuarlarındaki mankenler ve tesadüfen karşılaşılan her ünlüyü görüntülemek için, yüksek fiyatla alınan telefonlardır. istisnalar haricinde, kimsenin telefonunda; şehrin ünlü heykeli, tarihi binalar gibi resimler kayıtlı değildir. şükredilmelidir ki; henüz, ultrason ve mr çeken telefon üretilmemiştir.
işe yarar tek yanının uzaklarda yaşayan sevdiklerinize çektiğiniz resmi anında gönderebiliyor olmanızdır. teknoloji kısıtlıysa mms yoluyla gönderimi kolaylaştırır.
bunun dışında gereksiz bir şeydir kameralı cep telefonu.
ek olarak; telefona carl zeiss objektif takmışlar, yine de "memleketim!" demiş.
hiçbir zaman gerçek bir kamera ya da fotoğraf makinası kalitesine erişemeyeceği için anlık eğlence ürünü olarak kalacak alettir.
çekilen fotoğrafın cep telefonundan çekildiğinin belirtilmesiyle yeni bir türün var olmasına neden olmuştur. yani cep telefonu fotoğrafçılığı yada cep telefonu ile çekilen fotoğraflar kendi aralarında değerlendirilmelidir.
insanların cep telefonuyla fotoğraf çekenlere iğreti bakmalrı beni ziyadesiyle üzmektedir. nitekim fotoğraf çekmenin her hali güzeldir tarafımca.
ayrıca doğal anları yakalayabilme konusunda cep telefonuyla fotoğraf çekmek en avantajlı alet edevattır.
Bir zamanlar sadece hayal olarak kabul edilen şeyler yavaş yavaş günlük hayatın içine giriyor.Görüntü kaliteliymiş değilmiş önemli değil ; eskiden sadece TRT nin sahip olduğu alet biraz küçülüp evlere girdi ,sonra cep telefonu ile birleşip cebimize girdi..
Her şeyde olduğu gibi cep telefonundaki kamerayı da insanoğlu farklı amaçlar için kullanmaya başaladı.Çekilen görüntüler çekenin cebinde kalmadı , internet üzerinden milyonlara yayıldı..Kimilerini sevindirdi ,kimilerini üzdü..Suç telefonda değil , maganda ruhunu yüceltenlerde.
bu kameralarla çekilenlere fotoğraf denmez, resim denir.
fotoğraf denmesi kanımca gerçek fotoğrafçılara hakaret gibidir.
(bkz: nokia 6230i)
(bkz: skirt up)
"- Kanka resimlerine bakiom?
- Tamam bak.
- Heyt kızlara bak. Uff bu kim lan?! Çok taşmış oğlum. Mırıldanarak: Ne sevişirsin ha !
- Aga, o benim ablam be.
- ..."

gibi sohbetlerin de ortaya çıkmasına katkı sağlayan, kitlesel iletişim aracı.
ilk olarak sharp-docomo işbirliği ile üretilmiş telefondur.