bugün

Bana göre 25-26.
kadın için ideal evlenme yaşı liseyi bitirir bitirmezdir.
23-25 uygundur.
ideal evlenme yaşı; ideal "anne" olma yaşıdır. bu da 20-30 yaş aralığıdır.
Kadının doğası gereği doğurganlığın en yüksek olduğu dönem 20-30 yaş aralığıdır. Tıbbi açıdan bakıldığında da hamile kalma olasılığının en yüksek olduğu, kadın sağlığı açısından en rahat ve gebelik komplikasyonları açısından da en az riskli dönemlerdir.
Kaç çocuk sahibi olmayı planladığı ile birlikte düşünülmesi gereken bir konu.
Kişisine göre degişir, ben işte bu adamla olur cümlesindeki adamı bulur bulmaz evlenmeyi planliyorum mesela ama o adam ne zaman çıkar karşıma orası muamma.
25-30 dur şu devirde. 20-25 de idare eder. Ama artık daha erkeninde düzen kurmak zor. Yakında 30-35 e çıkar.
Şu aşık olup evlenmek isteyen insanlara anlam veremiyorum aşkın ömrüne 17 ay diyor bilim daha sonra iyi anlaşabilmeyi sevgi saygıyı gerektiriyor evlilik. herkes kendini çok özel hissettiği için unique bir şey arıyor eli yüzü düzgünse karakterliyse evlen gitsin çünkü bu din gibi bir şey fazla derine inip düşündükçe kafa yedirtiyor.

ideali yok mental olarak ne zaman anne olmaya hazırsa o zaman.
Yetiştirilecek olan çocukların akıl ve ruh sağlığı için evlilik, 35-40 yaşları arası kadın ve erkek için idealdir diyorum ve kendim için konuyu kapatıyorum.
18-26 yaş.
27-33 arasi uygundur. Yarin gelsin, ise baslasin.
18-22 en uygun yaş erkek, için ise 20-24
Aile kurma olgunluğuna eeiştiği her yas idealdir.
Kimisi 19 nda kimisi 35 inde.
18-22 en uygun yaş erkek, için ise 20-24. Entel dantellerin diyeceklerine bakmayın hormonlar böyle diyor, kanunla filan bastıramazsınız.
kadın ne zaman kendini gerçekten hazır hissederse.
Çocuk düşünüyorsa 30 dan sonraya bırakmasa iyi olur. Cunku cocugun ve kendi sağlığı açısından. Erkekler için 25 35 arası idealdir. Geç olgunlastiklari için 25 ten öncesi pek uygun değil. Aslında iki kişi kafa ve bedenen mutlu olacağını hissediyorsa ve maddi durum da uygunda fazla beklenmeden eklenmelidir. Hayırlısı olsun.
26 ila 27 aralığında başlayan ideal yaşlardır. ya aslında ne biliyor musunuz. erkek için de, kadın için de ideal bir evlilik yaşı yok bence. yani 35'inde 40'ında evlenenin, mutluluğu bulamayacağını söyleyebilme garantimiz var mı ki. mesele çocuk ise ayrı tabii. çocuk sahibi olmak dünyanın en güzel şeyiymiş, tahmin edebiliyorum. fakat kendimizi şartlandırmadan şu hayatı yaşamak en güzeli. kendi düşünce fikrinizde evliliğe ideal olduğunuzu hazırlamak daha önemlidir. yoksa yaş'lar sürekli ilerliyor zaten.
Canı istediğinde.
Her kadına göre değişebilen yaştır. 18'de olabilir 25'te. Ama erkekler 25'inden önce evlenmesinler. Daha olgunlaşmamış oluyorlar. Bi de onları büyütmek var.
90+ uzatmalar fav.
25 tam yaşıdır.
Doğurganlık olgunlaşma gençlik heyecan enerji herşey var işte yahu.
evlenmek için en iyisi olduğu iddia edilen yaş.

peki nedir abi bu evliliği ideal kılan şey ? sadece yaş mı ? kimisi 30'dan önce sakın evlenme der, kimisi 30’dan önce neden evlenmedin der, kimisi belli bir kazanca ulaşmadan evlenme der, kimisi evlilikte aşk bitiyor karaktere önem ver der. eskiler, görücü usulü der; yeniler, aşık olmadan evlenme der.bekarlar hangi birini dinlesin yahu ..

mesela bana göre sadece ideal yaşı ele alırsak 25-30 arası ideal. 30'dan sonra insanlar çok seçici davranmaya başlıyor. zaten artık günümüzde ideal eş bulmak bile mesele haline geldi. sosyal medyanın yaygın kullanımı insanları sürekli birileriyle kıyas yapar hale getirdi. kimse kimseyi kolay kolay beğenmez oldu, sadakatler, sevgiler sarsılmaya başladı. ama işinizi elinize aldıysanız, ekonomik özgürlüğünüzü kazandıysanız, kendinize gerçekten uygun bir eş adayı bulduysanız 30'u çok da geçirmemek lazım. en azından doğacak çocuğunuzla aranızdaki kuşak farkı açılmaz.
Yok öyle bir yaş. Hiç evlenmemek en güzeli..
Bence 20 ideal. Evlenmek isteyenler p.m lütfen.
ya evlilik öyle abartılacak bi iş değildir.
insanlar büyük beklentilere girip abartiyor.
kadın eşyadı, evdi, arabaydı, takıydı balayıydı gibi beklentilere giriyor.
erkekte yalnızlıktan kurtulmak, yemek, içmek, bulaşık, çamaşır derdinden kurtulmak ve de özellikle sekise odaklanıyor.

halbuki evlilik bir evi paylaşmaktan öte bişey değildir.
ne erkeğe ne kadına büyük şeyler getirmez.
şimdiye kadar nasıl yaşıyorsan öyle yaşar gidersin. ufak tefek farklar dışında ki bu farklarda 4-5 sene sonra rutin olur. eski tadı kalmaz.
öncelikle kadında erkekte büyük beklentilere girmemeli, sadece birlikte yaşayacağı bir insanın hayatına gireceği gerçeğini görmeli.
yani hayatınıza bir sihirli değnek dokunup her şeyi güllük gulistanlık yapmayacak.
gene çabanız gerekecek, gene sabrınız gerekecek.

işte çocuklar bu şekilde yetiştirilirse ve bunu özümsemiş olursa ki biz böyle çocuklara, gençlere aklı başında diyoruz, o zaman bir kız için ideal evlenme yaşı 18 dir.
erken falan demeyin. bazı şartlar koydum, öncelikle, aklı başında olacak dedik. öyle yetiştirilimiş olacak dedik.
18 yaşında evlenmesi bi kızın ne eğitimine zarar verir ne kariyerine. evli bir insanda universiteye gidebilir. kariyerine odaklanabilir.
evli, çocuk sahibi ne kadınlar var ki kariyerleri müthiş.