bugün

Bence 23-24 yaşları ideal. Geç evlenilmesi durumunda sorunlar olabilir.
(bkz: #5843922)

tekrar yazmayım dedim.
24-27 arası.
26 iyidir.

30 - 31 lik bir erkekle...
19 tazedir iyidir. ağaç yaşken eğilir
26-27 iyidir kocanda 2 3 yaş büyük oldu mu tamamdır bu iş.
(bkz: halis toprak a sordum 15 dedi)
kadın ise ideal bir yaş yoktur. eğer kız ise 26-30 arasıdır.
kendini aile olma sorumluluğunu üstlenmeye ve anne olmaya hazır hissettiği yaştır. herkes için belirlenmiş, standart bir yaş ortalaması mevcut değildir.
televizyonlardaki bilimum izdivaç programlarında göründüğü kadarıyla 50-60'tır.. koca da 75'ten aşağı olmayacak ama..
kendisini evliliğe hazır hissettiği yaştır.
enty girdikçe sol frame de artan yaştır. şimdi 17 oldu.
15. daha gözü açılmadan vereceksin kızı kocaya. yoksa 20 yi geçtimi kız kişisi sittin sene adam gibi birini bulamaz ve kriterleri çoğalır.
bu entry'le 19'dur.
bu entry'le 21'dir.
(bkz: bokunu çıkartmak)*
görecelidir. hissetme ile ilgilidir. plaza ortamında, idealist bayanlar bu yaş ortalamasını yukarıya çektiği gibi, daha kırsal kesimde bu ortalama aşağıya çekilmektedir. ben 21 inde kandırdım mesela.
erkek arkadasin "haydi artik evlenelim" dedigi yastir... o sizin icin en dogruyu, en guzeli dusunur.. suphesiz ki o, evlenmekten korkmaz sadece kadinin tam hazir oldugu ana kadar bekler... eger erkek arkadas hic "haydi artik evlenelim" demezse sakin kurcalamayin, israrci davranmayin.. suphesiz ki o, kadin icin en dogru karari vermistir.
(bkz: 27 yi ben kaptım)
en erken 30 olmalı.
sol frame'in verdiği cevap...

· kadın için ideal evlenme yaşı (31) ...
*
23 tür ama ben geçtim o yaşı.
22 Olabilir.
25ten yukarıdır.
evlenmenin ne olduğunu bilip bu sorumluluğu almaya kendini hazır hissettiği ve tüm bunların yanında evlenebileceği ve evlilik denen mutlu olma hedefli birlikteliği savaşa dönüştürmeyecek bir erkek bulduğu andır...
ülkemiz de coğrafi konuma göre değişkenlik gösteriyor mesela doğu anadolu ve güneydoğu anadoluda 12-17 yaş arası fakat marmara,ege,akdeniz bölgelerinde 22-30 arası.