bugün

(bkz: j r r tolkien)
yarattığı dünya çoğu mitolojiden iyi olan, hayal gücü aşmış olan, dünyanın en sürükleyici romanlarını yazan, peygamberim dese inanacağım adamdır kendileri.
hobbit ve yüzüklerin efendisinin yazarı olan ingiliz filologdur. tam adı " john ronald reuel tolkien" olup 1973 yılında vefat etmiştir.
hayal gücünü kıskandığım efsanevi yazar.
yüzüklerin efendisi adında kıytırık bir masal kitabı yazan ve ne hikmetse çok tutulan ingiliz yazar.
gereksiz abartılmış yazardır.
"Topraktaki bir oyukta bir Hobbit yaşardı..."
yazmış bir gün bir sınav kağıdına, tüm "görü"lerini göstermeye başlamış bizlere böylelikle .
hiç bir yazar ile kıyaslanamayacak bir yazardır kendisi. insan olduğu bile şüphelidir. bazıları(anladınız siz onu) gibi fantastik bir dünya yaratmakla kalmamış elfçe yi yaratmıştır o dünyaya uh üflemiştir. silmarillion okumaya aklı ermeyenlerin yorumlarına kulak asılmamalıdır.
Öznel bir yargı olarak: Dünyanın en iyi yazarı.
Cılgın nasil kitaplar yazdiysa turkiyede bunu dizi haline getirip bi milyon bolum cekebilecek insanlae var cok sukur bizim elimize dusmedi bu eserleri yayinlamak. Peter j, yuzuklerin efendisini oyle bir cekmistir ki efenim suan ayni tadi hobbitte ben sahsen alamamaktayim.

Ve eger akilli bir yonetmen olsaydim hurin in cocuklarini mutlaka ben filme cekerdim. Aragorn gibi bir turin karakteri, noldor krali fingon, hurin, morgoth, orodreth, meagros ve daha bir suru karakter. Sayisiz gozyasi savasi var. Isteseler 3 film bile cekebilirler. Hariga olur la. 2. Filmde sayisiz goz yasi savasi anlatilmasi gerekir sonra ejderha ile turine kadar yolu var 3. Filmin...

aslinda muthis olur ama imkan olmayinca biri yapsinda 10-15 tl verip bilet alip izleyeyim diyorsun.

Not : sonradan fark ettim 15 tl ye bilet mi olur amk.
(bkz: john ronald reuel tolkien)
Lotr ve hobbit serisinin yaratıcısı daha nice kitapları bulunmaktadır.
Tam bi orta dünya hayranıyım. Bir tek kitaplarını alamıyorum. Pahalı geliyor. Gönderecek arkadaşlar varsa mesaj atabilir. (Üzgün surat)
Daha orta okulda orta dünya haritasına bakar bakar iç çekerdim muhteşem bir başyapıtın mimarı Eru Ilúvatar seni gözetsin.
Orta dünyanın üstadı olan kişidir.
Fantastik edebiyatı yaratan adam.
Gelmiş geçmiş En iyi fantastik Kitapları yaratan adam.
türkiyede böyle yazarların çıkması dileğiyle.
Yüzüklerin efendisi ve Hobbit'ten aşina olunan orta dünya'nın yaratıcısıdır. Sadece filmleri izlemek yetmez. Kitapları kesinlikle okunmalıdır. Özellikle orta dünyanın nasıl meydana geldiğini merak ediyorsanız (bkz: silmarillion)
silmarillion-yüzüklerin efendisi gibi kutsal kitapları yazan tanrı.
helal olsun koca yürekli yazar seni böyle şaheser bir kitap yazdığın için.
Hobbit, yüzüklerin efendisi, silmarillion gibi kitapların yazarı. Yüzük ve hobbit serisini çok kez izlememe rağmen kitaplarını hiç okumamıştım yeni başladım okumaya, bu kadar geç kaldığım için pişmanım. Ne zaman ne olacağını bilmeme rağmen hiç sıkılmadan okudum hobbit'i şimdi yüzük serisini okumayı düşünüyorum.
Yalnızca bi harita çizip bi kaç olay yazmakla kalmamıştır kendisi. O dünyanın yaratılışını, yüce varlıkları, ellerin ve cücelerin yaratılışını, kötülüğün dünyaya hakim oluşunu falan her şeyiyle koskoca bir evrenin, varlıklarının tarihini yazmıştır kendisi. Eğer silmarillion'u alır da okursanız görürsünüz, ama anlaması cidden zordur. Keşke daha uzun yaşayabilseydi de daha nice kitaplar yazabilseydi. Umarım şu seriyi kötüleyenler bi an önce alıp okurlar da fark ederler güzelliğini.
silmarillon isimli şaheserin sahibi benim kanaatim bu kitap edebiyatın zirvesidir öyle ki okurken her bir karakter büyüler insanın nefesini keser ve umarım peter jackson abimiz ölmeden beyaz perdeye uyarlar

--- spoiler ---

şu karakterlerin castını düşündükçe heyecanlanıyorum . ilk çağlarda valar ve maiar insan formunda dolaşırdı .
melkor
manve
feanor
beren ve luthien
sauron

--- spoiler ---
Çok büyük bir yazar, vasat bir aile babası.
güncel Önemli Başlıklar