bugün

gecenin yarısı sabahın körü demeden ha bire bir şeyler yazılan gruptur. Sessize de alamıyorsun biri bişey sormuştur adın geçmiştir diye ara ara bakıyorsun.
Siz yine iyisiniz, bizde 2 adet var, birisinde patron ve müdürlerde var diğerinde ise sadece çalışanlar. Ayrıca birkaç yavşak çalışan ve patronların bunlardan hariç başka bir grubu daha varmış bunu da sonradan öğrendik. Yavşak gruplar arası laf taşıyor.
-gencler sabah is var.
+tsk ic
-ric ed ~cevat sus artık
-noldu canım uykun mu geldi ~..
-yok arkadaş siz ölmüşsünüz
= o müşteri bendeydi bi kere sen resmen hazıra kondun
< canım buna is bitirmek diyoruz
: ulan bi gün takibe gircen de hadi bakalim ne zaman
[ susun la nolur hiamina nolur
-ohoo siz ölmüşsünüz
gibi muhabbetlerin döndüğü gereksiz pislik gruplardır.
sabahları günaydınlaşma mesajlarının, özel günlerde kutlama mesajlarının eksik olmadığı gruptur. mecburiyetten dahil olunur. anında sessize alınır. gelen mesajlar patrondan değilse sallanmaz. ölü taklidi yapılır.
Buradaki mesaj hareketliliğini enerji olarak bataryaya aktarabilen bir teknoloji gelişse telefonların şarjı hiç bitmez. O derece.
kimse yazmaz, sadece güvenlik sefimiz ay dan aya aylık nöbet listesini atar o kadar. kimse de çıkamaz o yüzden gruptan
yirmi dört saat yedi gün bir ay üç yüz atmış beş gün sürekli takip etmek zorunda olunan gruptur. evet gece uyurken bile.
powerbank sürekli full, üzerinizde, telefon açık olmak zorunda olan bir meslek erbabı işine yardımcı olan applicationdır.
Genellikle sıkıcı sohbetlerin döndüğü grup.
Kol kol ayirdigimiz gruplar. Hepsinin ucu bana dokunuyor. Bak bak isimlere bak;

- coor. (Koordinatorler) 8 kisi
- opr. (Operatif departmanlar) 58 kisi
- acc. (Muhasebe)16 kisi
- S & M (satis ve pazarrlama) 42 kisi
- banq (dugun ve organizasyon) 34 kisi.

Bunlarin tum verileri bana lazim.

Edit: nasil yerlerde calisiyorsunuz olum siz. Bugune kadar isten alakasiz kimse bir sey yazmiyor bu bahsettigim gruplara. Yavsaklarla calisiyorsaniz sizin probleminiz tabi.
Yolunuzu sikeyim bi rahat vermediniz amk. Siz girmesenizde ibnenin biri sizi de ekler çok illet bi şeydir whatsappı silin bi şey yapın ileti gelsede açmayın olmadı kendi işinizi kurun.
sessize alınarak çözüm bulunan çoğu zaman boş beleş muhabbetlerin döndüğü gruplardır.
bu kadar sikindirik bir şey yok arkadaş. ulan zaten her gün gördüğüm ve telefon edebileceğim insanlara neden buradan yazayım.
sabah beri yaprak kürek yazıyorlar deli oldum.
sessize alıp cuma günü hayırlı cumalar mesajı yazıcam size ibneler.
whatsappi icat eden herife her gün ana avrat bacı kardaş küfür etmeme sebep olan gruptur...

en sonunda gruba küfür yazıp kacacagim amk...
bizimki çok eğlenceli lan! 2 tane erkek 20 tane kız var, muhabbet iyi valla.
en güzeli de sizin alınmadığınız hatta haberiniz bile olmadığı whatsapp grubudur. arkanızdan ne dedikodular dönüyor allah bilir!
daha çok bayan çalışanların dedikodu yapmak için kurdukları gruptur.
IT Bölümünde çalışanlar bilir bazı diyalogları;
(Gecenin yarısı)
-Üstat site yavaşlamış, sipariş veremiyorlarmış
-Sunucuya bağlanıp bakıyorum
-Tamam
-Tamamdır düzeldi
-Sorun neymiş
-Yazılımda bir sorun vardı düzelttim (Sunucu restart edilir)
-Tamam sağ ol.
gece gündüz en büyük dedikoduların döndüğü whatsapp grubu.