bugün

içkiden değil yobaz astığı için denmiştir.
içki içmeyen adama ulu demek kadar saçma değildir. ayrıca içki içene sarhoş, alkolik muamelesi yapmak yobazların işidir.

alkolik olmak çok zor bir durum ve içki herkesi sarhoş yapmaz.
pedofili birinin serbest kıldığı 4 kadın kotasını, yüzyıllar sonra "olur mu lan öyle şey, delikanlı adam'ın tek sevdiği olur" deyip, teke indiren birine sırf şu delikanlılığını bile yeterli görüp, ulu önder demektir.
içip içip ananı döven adama baba diyosun da içtiği halde zekası senden üstün olan adama niye ulu önder demeyesin ?
sövdürmek isteyen yazar beyanatı.
ee ben bişey demeye geldim ama açıklamasını yapmışlar. Hırsıza önder lider diyenleri ne yapmalı? içiyorsa kendine çalıyorsa devlete.
bu cevabı veren elbet olmuştur ama çalana çırpana peygamber muamelesi yapmaktan bin kat iyidir. Bugün bu başlığı o içki içen ulu önder sayesinde açabiliyorsun klişesini söylememe bilmem gerek var mıdır?
bastım eksini geçtim kardeşim . (bkz: okumadım bile kanks)
konuya derin futbol kafasıyla bakalım..
sinan engin: hocam bence bu troll.
rok: hoaoaydaaaaaaa. olur mu hocam yahu..
ahmet çakar: ben trol falan tanımam. kimmiş ki hem bu ? sen kimsin dayı ? aziz yıldırım o koltuğu birakacak kardeşim.
içki içti de kapınıza mı dayandı sorusunu akla getirendir? Not: içki içmiyorum.
Ayakkabı kutusunu kimse ısbat edemedi. Takipsizlik kararı aldı. Sen bize Pakistan dan ve Hindistan dan kurtuluş savasına yardım amaçlı gelen paranın iş bankası olarak önce şahsa, sonra chp ye taksim edilmesini açıkla. Haydi görelim kalemini.
:) aynen kanka. Müthiş konustun, cümlelerin adeta birer belge.

Bu yaklaşımdan sonra aklıma şu geliyor. işyerinde iki tane dindar arkadasim tartışıyor. Bana geliyorlar. içki kullanan ben. Hakem ol diyorlar. ikisi de derdini anlatıyor. Haklı haksız kim, kendimce adilce söylüyorum ve razı oluyorlar. Biraz of pof yapıyor ama susup gidiyor. Benden korktukları için değil, haklidan yana tavrimi her koşulda söylemiş olmam onları karar merci olabilecek biri olduğum inancina sevkediyor. Bir birikim söz konusu. Ulus kurtarmak müthiş bir şeydir. O kadar devleti hem savaşla hem diplomasiyle ikna etmek büyük bir şeydir. Ataturk'ü büyük yapan şeylerin başında çok caliskanligi ve birikimi gelir.
Şimdi suanki cumhurbaşkanımız mevcut iradesinden uzaklaşıp ABD ile uzlaşıya girmiştir zamanında. Tamamen sistem kurgusu içinde halktan önce başka iradelerin seçtiği biridir. Şuan memnunsun o farklı. Turkiye zaten güçlü bir ülke. Hatta denge politikasında bu dönem kadar ikili oynadığını hiç duymadim Aktif cumhurbaşkanı konuşuyor filan bunlar Rusyadan abdden kopyalanmış olay. Medvedev ve Putin misali.
Sen büyüklük diyorsun da seçimde partine oy atarken bir kere dedin mi yahu bu partiye oy veriyorum ama bu milletvekili neyin nesi?? Milletvekili broşürlerinde milletvekilinin değil partinin projeleri mevcuttur genelde. Milletvekilinin adı soyadı nereli olduğu eşi çocuk sayısı okulu ve öğrendiği dil varsa o. Ha bi de iddia edilen yolsuzluk, rusvet, kayırma olaylarını temize çıkarmalari gerek. Ya aklansinlar ya da cezasını ceksinler. Hep konu çarpıtiliyor.

Sistemin senin önüne servis ettiği şeyi sevmekte serbestsin fakat bir kere olsun sorgula.
Halkın % 55 oyla seçmiş olduğu cumhurbaşkanını ve % 50 oyla hükümet seçmesini sorgulamamakla suçlayan zat; m. Kemal in ve inönü nün seçimsız ülkeyi yonetmelerını, tek parti ile demokrasi aldatmacasını, enayi yerine konulmayı sorguladınmı?