bugün

görünen fiziksel güzelliğin aksine insanın içinin, ruhunun, kalbinin güzel olması durumudur. dış güzellik çekici ama gelip geçici bir özellikken, iç güzelliği her daim hayatta kalmayı başaran yegane güçtür.
ilgili konu için onemli olan ic guzelligidir.
dış güzellik ile birleşince tadından yenmeyen şey...
insan ilişkilerinde ikinci plana kalan taraftır ki nedense hep dış güzelliği belirgin olanların iç güzellikleri keşfedilir. yoksa dışı güzel olmayan kişilerin ne söylediğine genellikle bakılmaz. dinlenilecek kişi olamadıklarından dış güzelliği olmayanların iç güzellikleri bosuna kalmıstır.*
filozof ne güzel söylemiş "ben "ruh" güzelliği değil "rus" güzelliği istiyorum" diye...* *
(bkz: içli köfte) *
victorias secret
varsa , yüze de yansıyacak güzellik..
(bkz: yüzü güzel olanın huyu da güzel olur) önermesinin huy kısmıdır.
insanın içine giydiği Çamaşırlarla Alakalıdır.
özellikle bayanlarda elbiseler çıkarıldıktan sonra görülen durumdur.
iç güzellik dış güzellik aynıdır. güzelliğin içi dışı olmaz
(bkz: güzellik bir bütündür)
(bkz: yok öyle birşey) neden mi? iç güzellik olarak bildiğmiz şey aslında çoğunlukla dış çirkinliği * nötrlemek için mecburen ortaya çıkan içgüdüsel savunma mekanizmasıdır.

şişmanların daha komik espriler yapması, çirkin kızların daha akıllı ve mantıklı konuşması gibi dış çirkinliği olanın iç güzelliğine sahip olması durumu vardır.

Ama bu insanlar dış güzelliğe sahip olsaydı diğer nitelikleri gözönüne çıkmayacaktı.
klişe cümlelerde geçen söz öbeğidir. biri sizin hakkınızda önemli olan iç güzelliği dediyse koşarak uzaklaşın yanından.
KiŞiNiN ELBiSESiZ GÜZEL GÖRÜNMESi DURUMUDUR.
insanın hisleri , düşünceleri , karakteri ile bütün olan güzelliktir.
görsel
kişinin içinde ne kadar güneş varsa,
hayatının çevresi de bi' o kadar parlaktır...
öyle birşey yoktur o zaman dışı cürük domateste alın belki içi güzeldir.
24 yıllık gözlemlerime dayanarak diyorum ki bir insanın içi çirkin dışı güzel dahi olsa. o güzelliğin altında hoş olmayan birşeylerin olduğu anlaşılıyor.
görsel
dalak, akciğer, karaciğer, böbrek, bağırsak, idrar torbası, safra kesesi, kalp gibi organların sağlıklı ve güzel olmasıdır.
sesli güldüren yazılara örnek verilebilir.
iç çamaşırların güzel olmasıdır. mis gibi am var ama slip donla örtünmüş oldu mu şimdi?
(bkz: soru)
güncel Önemli Başlıklar