bugün

pek çok yazarın bildiği ama hiçkimsenin uygulamadığıdır.

iyi yazarlar genel olarak üçe ayrılır.
1. Hikayeci yazarlar.
2. Anı yazarları
3. Tespit yazarları.

geri kalanlar çöpelekler ve gereksizler olarak sınıflandırılabilir.

ilk üç kuralımızı böylece koyduk.
1.hikayeleştirin: entrylerinizi süslemek güzelleştirmek için, olayları hikaye şeklinde yazın. yaşamadığınız şeyleri yaşamış gibi, ya da yaşadığınız şeyleri hikayeleştirin.

2.Anı yazın: Anılarınızın ilgi çekici olanlarını boyayarak ve komikleştirerek yazın.

3.Tespit edin: olum çok zor değil lan, azcık etrafınıza bakıp iki paragraflık komik bir tespit yapın, mis gibi olur valla.

4.Kızlar ve erkekler ile ilgili başlık açmayın entry girmeyin. Zira iki kesime de hitap eden bir yazar daha iyidir. bunu ben uygulamıyorum. Dediğimi yap yaptığımı yapma.

5.kürtlere laf atmayı bırakın. Bu yöntemle istatistiğe girersiniz ama, bir sikim olamazsınız. * *

6.olumsuz eleştirileri siklemeyin cevap vermeyin. iyi yazarlar kendine sövenleri siklemez.

7.dönem dönem belli konulara ağırlık verin. mesela birkaç gün ilişkilerle ilgili, birkaç gün ölümle ilgili yazın.

8.entrylerinizi uzunca tutun. uzun dediysem 500 karakterden aşağı olmasın yeter.

9.seviştiğinizi sözlüğe beyan etmeyin.

10.gerçek hayatta olmadığınız biri gibi davranmayın, gerçek hayatta ne iseniz öyle yazın!

edit: 10 madde çıkaramayan yazarların susması.
edit2: tek cümleyle katkıda bulunanlar kardeşimdir.
sosyal bir iletişimde katkıda bulunmak saygı duymaktan daha önemlidir.
" bekara kadın boşamak kolay " dedirtecek heriflikler taslamayın.
yaran inci sözlük ayarları
yaran facebook iletileri
sözlük yazarlarının itirafları

başlıklarına yazmayın.

herkes yazıyor öyle. facebookdan gördüğünü burada orijinal insanım ben zihniyetiyle paylaşan gafil olmayın. kendiniz bir şeyler üretin.
11. artık şirinleri görebilirsiniz.
iyi bir yazar olmadan önce iyi bir yazar olmak gerek. adam ol. gerisi zaten gelir. insan olmak için de 10 kural:

1) ben senin tek tanrınım
2) put yapmayacaksın
3) tanrının adını boşuna ağzına almayacaksın
4) sabat gününde tatil yapacaksın, ve o günü kutsal kılacaksın
5) anne ve babana saygı göstereceksin
6) öldürmeyeceksin
7) zina yapmayacaksın
8) çalmayacaksın
9) yalancı şahitlik yapmayacaksın
10) komşunun malına göz dikmeyeceksin,kıskanmayacaksın.
dedikoducu olma yeter.
bilgi verebilecek entryler girmek.

ama gel gör ki, öyle başlıklar açtığınızda altına bir tane entry girilmemesi bir yana oylama bile yapılmıyor. illa hbbia mı olmamız lazım oy almak için?...
- yaratıcılık
- sosyallik
- saygı
- saygı
- saygı
- say..
hiç kafa yormaya gerek yok zeki değilseniz, bu klişelerle ancak biraz daha idare edersiniz.