bugün

türkiye'nin ilk ve en büyük üniversitesi.
hayatımı karartacağına canı gönülden inandığım daha ilk senem olmasına kar$ın bırakmayı dü$ündüğüm okul
istanbul üniversitesi devlet okulu olma özelliğini tam olarak yerine getiren yani maddi olanaksızlık!!! * yüzünden tam olarak öğrencilere ve amaca hizmet edemeyen ama yine de adının şanından ve eski tarihinden onurla bahsedilmesinden dolayı olunması gereken üniversite. daha iyi olacağına inandığım ve herşeye rağmen orda okuduğum için mutlu olduğum yer.
(bkz: istanbul üniversitesi fen fakültesi)
direnişin kalesi!
http://www.istanbul.edu.tr
kapısında öğrencilerini tereörist gibi didik didik aranmasına seyirci kalan , kapısının önünde simitçi kılığında sivil polislerin bulunduğu üniversite
BEYAZIT merkezli bir kapısı olan bina
2002 senesinde olayların kopmasıyla ögrencilerin sınıftan öğrencileri ve hocayı çıkarma ,saatin 8.30 unda gelip daha sonra anfiye girememenin vermiş olduğu sinir,* * *sürüsüyle propaganda ve afişlerin kol gezdiği üniversite olma özelliğindeydi. * * * *
Son gunlerde ozellikle Edebiyat ve hukuk fakultelerinin koridorlarında ogrenciden cok taburlar halinde polislerin bulundugu universite..
avcılar, capa, bahcekoy, cerrahpasa, beyazıt, kadıkoy ve sisli kampuslerinde egitim veren kurum.
(bkz: istanbul universitesi hukuk fakultesi)
(bkz: istanbul üniversitesi avcılar kampüsü)
(bkz: istanbul üniversitesi mühendislik fakültesi)
tramvaylarda ^^laleli,,,üniversite^^diye reklamı zırtbırt yapılan üniversitedir.hak etmektedir.
teknoloji özürlü insanların öğrenci işlerinde görev yaptığı okulumsu.bir öğrenci belgesi için bir hafta beklenilen ülkenin en eski okulu.gerçekten eskidir bu sebeple teknolojinin nimetleri okula haramdır.
mühendislik fakültesinin web sitesi yenilenmiş fakat transkript içermeyen okuldur.
fatih'in istanbul'a ayak basar basmaz temelini attığı üniveristemizdir.*
eski, köhne, gece kilitli kalsan korku filmi tadında bi gece geçirmenin garanti olduğu, tavanı 10-15 metre olan binalar topluluğudur
4 yılın sonunda bitirdiğim ve bidaha da dönmek istemediğim yer. ha belki yüksek lisans için düşünülebilir.

edit: lan yıllar sonra okudum, aslında geri dönmek istiyormuşum...
yaşanan aksiliklere sınavların geç okunmasına öğrenci işlerinin olmasa da oluruna rağmen tarihi kapıdan içeri girdiğimde gördüğüm manzara sayesin de herşeyi unuttuğum güzel okulum
kayıt yenileme dönemi 18 eylül - 6 ekim olan, 2 ekimde de yeni öğretim yılına başlayacak olan güzel okulum . * * *
öğrenci forumu için: http://www.iuforum.net
internette kayıt yenileme sistemine bir türlü geçememiş hala inatla elle kayıt sistemine devam diyen, mail sistemi bir türlü çalışmayan, internet özürlü üniversite.
4. yılımı doldurduğum ve muhtemelen bi 4 yıl daha bana katlanmak zorunda olan okul.. pazartesi dersler baslıyoooo oleeeeyyy dedirtmeyen ama okul olması hasebiyle de özlenen okul... sıcak havalarda kaloriferleri yanan soğuk havalarda donduran mevsimleri sasırmıs okul... daha bir sürü sey söylerim de neyse tarihi eser olması hasebiyle saygı duyuyoruz yine de..
Öğrencileri farketmese de özel üniversitelerin hepsinden daha iyi olan üniversitedir.