bugün

muhafazakar kesim $airlerinden ismet özel gibi $iir yazmanın sanıldığı kadar zor olmadığını gösterme kaygısında olup; diğer sözlük yazarlarının da katkıları ile gerçek bir kılavuz olacaktır.

efendim öncelikle gerçekten yaralanmı$, hayattan tepük yemi$ ve bunu da ibrahim tatlıses teslimiyetçiliği ile kar$ılayabiliyor olmanız gerekir. "sikecem ananı istanbul!" tavrınızdan ödün vermeden, toplumcu taraflarınızı spot ı$ıklarına yansıtmanız, devamında ve akabinde seçeceğiniz kelimelerin anla$ılır; $iir isimlerinin ise agnostik olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

bıyıklarınızın arasından sigara dumanı süzülürmü$cesine yazmanız, cezmi ersöz gibi ezik olmanız, ezikliğinizi gölgelemeden apaçık belli etmeniz, belli ettiğiniz ezikliğinizle sizi kabullenmelerine sevinmeniz, kısacası; andaval olmanız gerekmektedir.

ismet özel'in öldüğü gün, $iir bir ameleden kurtulacaktır. saygılarımla...
sosyalistliği ve ateistliği kimlik karma$asında mülhem insan ismet özel'in, islamcılığı seçtikten sonraki $iirleri ile öncesindeki $iirleri ile arasındaki ince çizgiyi görme zahmetine katlandığımızda, ince sızı ile anlatmaya çalı$tıkları ve celladıma gülümserken ile anlatmaya çalı$tıklarının çeli$ik görünmesi de yine bu adamın kendisini tanıyamamı$ rozet entelektüellerinden biri olduğunun net emaresidir. bulunduğu konuma geli$ine dek geçen süreç içinde bukalemunluğu yeğlemi$ bir gereksizlik olarak nitelendirdiğim ismet özel gibi $iir yazmak, ilkokulda öğretilen küçük makas ile fi$ kesmek kadar basittir..

misal mi :

suyuna yandım $ehrimin
geceleri artan acılarla e$zamanlı suskunluğum
son sevgilimin içtiği kahve gibidir gözleri dilenci çocukların

ben sana ne yaptım hayat??
kendini karıştırmayı uğraş seçmek lazım ilk evvela. sıkılmadan sağa-sola, buda'ya, allah'a ve dahi musa'ya* fazla takılmadan geçerken uğramak, gittiği yerde kalmamayı başarmak, hepsini bilip hiçbirine inanmamak lazım.

müteakiben bir word dosyası açıp, sözlüğe başlık olabilecek, "karlı bir gece vakti bir dostu uyandırmak" türünden bir manzuma geçilebilir. imge bilmek, kapalı ifadelere karışık düşünceler gizleyebilmek gibi basit ayrıntıları atlayarak söylüyorum: "ben bir ay önce başkaymışım, yanlışmışım, hala yanlışım, bana bak; sen de öylesin" diyebilmek de lazım.

Enis Batur'un perec'le* düştüğü hatayı görenlerin yalancısıyım; herkesi kendi haline bırakmak iyidir. o kendisi gibi yazsın, biz entrylerimizde kendisine gülelim.
zakkumlar açaydı da soğuk yazlar savrulaydı
en gençlik ve münafık yıllarımın savurunda
bir zaman geleydi de rabbim yormayaydın bu denli
nedenli yorulmuşum oysa bu denli genç
olmayayazdım bozuk dikence yollar yürürken
büklümlerde harvanarak yeryüzü zehir...

gibi ne dediği belli olmayan saçmalıktır.
güncel Önemli Başlıklar