bugün

olay aslında sadece burger king değil mcdonalds vb için de geçerlidir.

yıl 2011. saklamadan söylemek gerekirse o zamanlar tam 18 imdeyim. bir sebeple babamın yanına hastaneye gittim öğlen yemeğinde hayvan gibi yemek yedim dışarı çıktım. eve gitmek yerine çarşıda dolaşırken aklıma geçenlerde gelen bedava burger king menüsü mesajı geldi. telefona baktım mesaj duruyor. yanlış hatırlamıyorsam da 3 gün sonra ramazan. e çarşıya da çok çıkamıyorum dershane tercihler falan o dönemdeyiz işte. dedim ben bu mideyle bu menüyü de yerim.

çarşının göbeğinde bir burger a girdim. kolay gelsin böyle bir mesaj var bakar mısınız dedim. hemen bir hamburger biraz kızartma ve yanında kola verdiler. ama ben hayvan gibi tokum. çıktım teras kata. baktım etrafta da 2-3 masa dolu. lan hepsi eyvallah da ilk defa burger king e geliyoruz biz dışarda yiyeceksek de cantık yeriz pide yeriz döner yeriz hamburger ilk kez oluyor.. bu kızartmayı elle mi yicez nasıl yapacaz aq diye düşünürken baktım kimse kızartma da yemiyor, rezil olmamak için aşağı indim. pardon bir çatal alabilir miyim dedim. adam tabi bi dakika diyip içeri gitti. tabak çanakların arasında saatlerce bir çatal aradı ve çıkarıp verdi. amına koyayım adamlar çatalı bu kadar arıyor olaya bak diye söylenerek çıktım baktım bi kadın çocuğuna kızartmayı elle yediriyor. dedim demek amerikan medeniyeti bu. hay amına koyayım diyip oturdum kızartmayı yedim. kolayı da buzlu buzlu içiyorum ama nasıl mide görmeniz lazım. son yudumda mide spazmı geçirdim hayatımda ilk kez. kalkarsam kusacağım biliyorum. nasıl bir tokluk anlayamazsınız.. 15 dakika telefonla oynadım ayağa kalktım tank gibiyim. bir çalışana lavaboyu sordum üst katta dedi. lan bu balkonumsu teras yetmiyor bunun da mı üstü var diye 4 kat çıktım. tuvaleti 5. kata yapmak nedir medeniyetinize sokayım diyerek zor çıktım. biraz rahatlayıp çıktım eve otobüsle gitmek yerine 2.5 saat yürüdüm eritmek için.

not: evet lan 18 yaşıma kadar hiç hamburger bile yememiştim aq biz cafe lerde değil çay ocaklarında burger larda değil lahmacuncularda takılıyoruz.
Bir çoğu için oyuncaklı çocuk menüleridir.
ilk yediğimde o büyük kolanın nerden açılacagını bulamamıştım. megersem pipetle ortadan deliniyormuş.