bugün

sanayisi, ekonomisi, nüfusu ve daha bir çok yönüyle il olmayı hak etmiş fakat henüz olamamış ilçelerdir.
Polatlı.

Benzer bir tabelayı bende görmüştüm.
görsel
ancak ankaraya bu kadar yakınken pek mümkün değildir.
bozüyük.
bandırma dır gerisi yalandır. ekonomi, eğitim ve sosyal yaşamda tüm illeri geride bırakan bandırma ne yazık ki il olduğunda balıkesir in yozgat tan farkı kalmayacağı için il yapılmaz.
siverek'tir. 25 il den büyük olduğunu duymuştum.
polatlı fazlasıyla hak etmiştir efendim. bir kere yaklaşık 300 kilometrelik eskişehir-ankara yolu üzerinde ve ankaraya da yeterince uzaktır. hem o iki ilin sınırlarıyla il merkezleri arası çok fazla.
neden bilinmez ama aynı zamanda bu tür ilçeler kafa ütüleyen ve hep zarar ziyan yerlerdir.
(bkz: inegöl)
(bkz: kızıltepe)
(bkz: cizre)
Bursa- inegöl.
kesinlikle tarsus.321bin nufusu olan bir ilce(m) bu isler sadece nufus ile olmaz diyorasan arastirabilirsiniz tarsusu. (bkz: tarsus)
iskenderun olmalıdır. antekeden büyüktür hali hazırda.
(bkz: cizre)
iki büyükşehirin arasında olmasa kesinlikle tarsus. bunun dışında 1932 ye kadar il olan ama daha sonra ilçe statüsüne düşürülen silifke. silifke'nin il olması çok mantıklıdır aslında. anamur,mut,gülnar,bozyazı,aydıncık gibi ilçeler mersin merkeze uzaktır. silifke'nin il yapılması idari bir rahatlama sağlayacaktır.
otuz yildir bu yolda,
bir il olamdin polatli...
(bkz: yozgat)

evet, eminim.
(bkz: tarsus)
(bkz: iskenderun)
(bkz: anamur)
(bkz: alanya)

bölün mersini!
gerçekten haketmiş olan bir tane ilçe bilirim o da nazilli'dir.
karadeniz ereğlisi.
iskenderun
ve özellikle salihli.
Kesinlikle Bandırma'dır. Ekonomik, sosyal, ulaşım bakımından Balıkesir'den birkaç adım daha gelişmiştir.