bugün

Çok çekinerek aldığım ancak şarj konusunda beni çok şaşırtan telefon. Akşam şarj edip çıkardım an itibariyle %78 şarj ile devam ediyorum. Üstelik şirket hattı ve saniye durmuyor telefon. 2 gün rahat eve götürüyor beni. Powerbank araç şarjı gibi şeyleri unuttum neredeyse.
Telefonu almadan once cok arastirdim ama aklimda hep soru isareti vardi markadan dolayi cevremde p20 lite ve Mate 10 pro var ikiside cok memnundu. Telefonu almadan once asus zenfone 5 samsung 50 samsung a9 gibi bir modeller arasinda gidip geliyordum dogru kararin huawei mate 20 lite olduguna karar verdim. Cihazida istinye park magazasinin acilisindan aldim 2080 Lira ya. Biraz karlı oldu. Telefonu 3 gundur kullaniyorum ilk izlenimlerimi aktariyim sarj konusunda gercekden mukemmel sarj problemi olan telefonu cok kullanan birisi rahatlikla alabilir. Performans olarak ise pubg ve asphalt 9 yukledim denemek amacli 2 side rahat kasmadan oynuyor guzel.kamera konusunda ise yapay zeka ile birlikte cok guzel olmus gercekden cok iyi fotolar yakalayabilirisiniz.Eksi yonler ise tam ekran olmuyor youtube de bir video izlerken kenarlardan bosluk kaliyo onuda parmak hareketiyle yaklastiriyosunuz ama videoyu yakinlastiriyo baska bir numarasi yok buda goruntu kalitesini biraz dusuruyor.Kulaklikda rezalet onuda belirtiyim. Telefondan oyle cok iyi performans beklemeyin. Orta ust segment bir cihaz . Ben telefonun fiyati dolayisiyla oneririm herkese alinir kullanilir.
Hoşuma giden, iphone aldığıma pişman ettiren telefon.

Kamera çıkıntısı beni derin düşüncelere sevk etmişti. Kocaman kamera çıkıntısı var. Kamera çizilmesine engel olmak çok zor olacak gibi duruyor. Kılıf falan da kurtarmaz. Samsungun benzer fiyatlı telefonlarını almayın. Hatta samsungu komple almazsanız pek bir şey kaybetmezsiniz.

Alternatif olarak xiaomi modellerine de bakılabilir. Kapitalizme domalmayın.

i phone pişmanlıktır
parasının hakkını veren bir cihaz. yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum, 2 problemle karşılaştım.

1. açma kapama tuşuna ya da parmak iziyle açmaya kalktığınızda her zaman değil nadir de olsa yaklaşık 0.5 saniye geç geliyor ekran. normalde bastığınız an açılmasına alışmışken böyle bi durumla karşılaşınca insanın siniri zıplayabiliyor zira bozuluyorum sinyali olarak algılıyorsunuz gidici görünüyor telefon gözünüze. restart atınca düzeliyor. 3 kez falan denk geldim bu probleme.

2. instagram storylerde her daim görüntü zoomlanmış vaziyette. tam ekran göremiyorsunuz paylaşılanları, yakından gösteriyor. bu kalıcı bi sorun ama instagramdan kaynaklı olduğu söyleniyor araştırdığım kadarıyla. onun dışında herhangi bi sorunla karşılaşmadım telefonda gayet hoş kullanımı var. bunu aldıysanız ayrıca yanına spiegen kılıf almanızı öneririm ya da bildiğiniz farklı bi kılıfı zira telefon aşırı kaygan.
erken doğum günü hediyesi olarak yaklaşık 2 haftadır kullandığım telefondur.

bir çok yerde bahsedilen instagram hikayelerinin tam ekran olmama sorunuyla karşılaşmadım sanırım son güncelleme ile bu giderilmiş instagram tarafından, onun dışında kamera performansı beni tatmin etti diyebilirim ama tabi huawei telefonlarda olan güzelleştirme modu bunda da mevcut bazı fotoğrafları olduğundan farklı gösterebiliyor onun için xda' de önerildiği gibi google camera apk sını denemeyi düşünüyorum.

ve pek tabi huawei lerin ortak sorunu olan kulaklık çıkışı ve ses kalitesi vasat altı ama iyi bir kulaklıkla bu da aşılabilir gibi duruyor, zira bundan önceki telefonum olan honor 7 ile akg y16 kombinasyonuyla iyi bir ses performansı alabiliyordum. mono hoparlör olmasına rağmen ses çıkısı gayet iyi ve şarjı iki güne kadar gidebiliyor.

telefonun genel performansı da oldukça iyi, pek fazla oyun oynayan birisi olmadığım için oyun performansı hakkında bir şey söyleyemem ancak yapılan benchmark testlerine göre pubg gibi yüksek kalite oyunları medium-high arası sorunsuz çalıştırabilen bir gpu'ya sahip, onun dışında arka tarafı oldukça kaygan olduğundan elden kayma riski mevcut armor olmasa bile en azından bir silikon kılıf şart, ve koruyucu cam takmadan kullanıldığında ekran birazcık kirlense dahi ekran sensörü ara ara "telefonunuzun üzerini kapatmayın" uyarısı verebilecek kadar hassas. kısacası 2000-2500 tl arasında* bandı arasında tercih edilebilecek bir telefon, türkiye ve avrupanın geri kalanına android 9 güncellemesi dağıtıldıktan sonra neler olacak neler değişecek merakla bekliyorum.
Almayı düşündüğüm telefon. Kullananlar yardımcı olabilir mi ? Artıları ve eksileri nedir?
Ön kamerası leş olan telefon.
Yüz güzelleştirme özelliği bile yok. Yüzümdeki bütün izleri gösteriyor. Ancak fotoğrafı çektikten sonra güzelleştirebiliyorsunuz. Çözümünü bilen varsa mesaj atabilir mi? Çok morelim bozuk çünkü.
3 aydır kullanıyorum. En ufak takılma olmadan akıyor telefon. Görüntü ve ses kalitesi çok iyi. Oyunların çoğunu yüksek ayarda kasmadan oynatır. Kameralar baya iyi. Bu paraya alınacak en sağlam telefon.
iyi batarya süper donma yok.
Huawei Marka bi modemim vardı sadece o kadar bu kızıl çin piçlerinin telefonuna milyar milyar para bayılacağıma turup gavatının tarafında olurum.
Yaklaşık 4 aydır p30 kullanıyorum lite ya da pro değil. Mükemmel ve son derece memnunum huawei'nin bütün telefonları eş değeri diğer android cihazları birbirine kafa kafaya vurdura vurdura ezer geçer. Aksini iddia eden gerçekten maldır. Biraz araştırıp kullanıp bunu zaten görebilirsiniz üstüne fiyat olarak da Samsung'a vereceğiniz paranin çok altında olacaktır.
Günde 10 saat film izleyen işsiz telefonu.
yaklaşık 10 aydır kullandığım cihaz. kamerası efsane, batarya mükemmel, her türlü oyunu da oynatıyor, ses desen o da var. son derece fiyat/performans cihazı. 2-3 sene daha kullanırım ben bunu.
iphone x'ten geçtiğim telefon, oğlan telefonu kırınca* mecbur değiştirmek zorunda kaldım.
Şimdilik sağlam gibi bakalım ilk testi geçti, sabah vileda kovasına girdi çıktı hala çalışıyor. Neyse ilerleyen zamanlarda görcez.*
6.3 inç büyüklükte 2340x1080 piksel çözürlüğe sahip full hd telefon. Android işletim sistemine sahiptir.
Fiyat performans olarak çok iyi 2 senedir kullanıyorum hiç kırılma çizik olmadı hatta ilk ekran koruyucu ile devam ediyorum.