bugün

tarayıcıya gönderilen komutlar listesidir. <>her sey burada olur, burada biter </> . basit kuralları vardır. misal; açılan parantez kapatılır. programlama dili değildir. nitekim; girdi-cıktı olayı yoktur. php ve flash ile desteklenirse über websiteleri programlanabilir.
en basit kod dili. ama kalmadı artık eskidi. hem kötü de.
aslinda ezberlersen kolay ama ögretmen anlatirsa anlamasin.
durum bundan ibaret. ha birde beni bilgisayar mühendistliginden sogutan sey.
bir web sayfasında bulunan ilk etikettir. bu etiket tarayıcıya html belgesinin başladığı ve bittiği yeri bildirir. bütün html kodları bu etiketin içinde yer almalıdır.
text editör de bile yazılabilen metin öbeğidir.
candır canandır.
artık çocukların bile oturup kullanabildiği kodlama dilidir.
bir yerden başlamak için öğrenmek istediğim ama internetten nasıl öğrenebileceğimi merak ettiğimdir.
Web sayfası tasarlamak isteyenlerin en temelde öğrenmesi gereken dildir. Önce not defterinde öğrenmeye başlarsınız daha sonra gelişmiş editörlere geçersiniz. Önce size <html></html> tagları arasında yazmanız gerektiği ve utf 8 ayarı öğretilir.Şu an en çok kullanılan editör Notpad ++ dır. Zencoding eklentisi ile kelime tamamlayabilirsiniz.
Html in en son sürümü Html5 dir. Html 5 ile birlikte harikalar yaratabilirsiniz. Bu arada Css olmadan html bir hiçtir zannımca. Html de belli başlı şeyleri öğrendikten sonra hemen css öğrenmeye koyulun sonra css3 e geçin. Css3 ile birlikte Adobe Flash 'in kariyeri de yerle bir olmuştur.Css 3 ile bir çok hareketli obje yapabilirsiniz.
hyper text markup language kodlama dillerinin babasıdır.
bu yazı şuan bannerda dönüyor .
programlama dili değil arayüzü oluşturmaya yarayan araçtır. nasıl ki işletim sistemiyle işlemci arasında kernel var, site ile kullanıcı arasında html bar. xml'in kısıtlanmış ama görsellik katılmış halidir ayrıca.
Öğrenmesi çok kolay bir dildir. 1 gün içinde bile öğrenilebilir bir betik dilidir. Eğer öğrenmemiz 3 günü geçiyorsa sizin için zor bir dildir.
<!-- uludağ detaylı arama forumu sonu-->
</div>
<ul id="sag-menu-yan" class="nav pull-left visible-desktop">
<li> &nbsp; </li>
<!--<li><a href="/rand/" title="rastgele" rel="tooltip" > <i class="uluicon-heart"></i></a></li> -->
<!--rastgele başlık-->
<li><a href="/sukela/" title="şukela" rel="tooltip" ><i class="uluicon-heart"></i></a></li>
<!-- şukela entry -->
<li><a href="/?sa=takip" title="takip ettiklerim" rel="tooltip" ><i class="uluicon-users"></i></a></li>
<!-- takip ettiklerim -->
<li><a href="/?sa=sonoy" title="oylananlar" rel="tooltip" ><i class="uluicon-flame"></i></a></li>
<!-- son oylananlar -->
<li><a href="/?sa=tavsiyeler" title="tavsiyeler" rel="tooltip" ><i class="uluicon-book"></i></a></li>
<!-- okunmalı -->
</ul>

heklerim yemin olsun. şakam yok.
css ile calisiyorum 50 px yukseiginde ve 100% width ayarinda bir div var. bu dive menuler falan sigdi. searchbox sigdi. extra olarak button ekleyince divde. tasiyor.

margin-top -25px yapinca o divin icinde ortalaniyor. bunu cozebilecek varsa cok iyi olurdu.
programlama dili olmadığından dolayı compiler'a ihtiyaç duymayan dildir. browser tarafından yorumlanan komutlar bütünüdür.
Türkçe açıklaması Hiper Metin işaretleme Dili'dir. ingilizce açıklaması ise Hypertext Markup Language'dur. Web sayfalarını oluşturmak için kullanılan metin işaretleme dilidir. Web sayfalarının temelini oluşturur.
(bkz: how to meet ladies)
(bkz: countless sex styles)
Kod yazmaya başlayacak insanların öncelikle öğrenmesi gereken dildir.
internet sayfalarının temelini oluşturan kod dilidir. taslak olarak bütün sayfalar html kodlardan oluşur. yazılar ve sayfa üzerindeki koordinatları hep html ile düzenlenir. ayrıca css dili ile html süslenebilir. css çünkü html in süsüdür. css olmayan bir html düşünülemez. html sayfalarının fonksiyon kazanması javascript dili jquery dili ve php dili ile olabilir.
HTML (Hyper Text Markup Language) internet üzerinde web sayfası oluşturmak için kullanılan bir betik dilidir. HTML dosyalarının aktarımı için HTTP (Hyper Text Transfer Protocol) kullanılır. HTML dosyaları sunucu bilgisayarın sabit diskinde .html ya da .htm uzantısı ile saklanır.

Yazı, görsel ve video gibi öğeleri sayfa içerisine yerleştirir. Bu sayfaların web tarayıcılarında düzgünce görüntülenmesini sağlar. Arama motorlarına sayfa hakkında bilgi verir. < ile başlar > ile biter kod yazımı.
Bir sublime text iki html bunlardan bıktim artik ben kaciyom her yerde karsima cikiyorlar aq. Sinavindan da 30 almisim zaten yarami deşmeyin.
Hetemele diye telaffuz ettiğim dil. Site yazarken css ile destekleyip kullanıyorum. Zevkli.
coursera.com'da john hopkings üniversitesi'ne ait html, css and javascript for web developers kursunda çok güzel bir şekilde anlatılmış. tamamen ücretsiz, bakmanızı öneririm.
buna programa dili diyenleri işe aldırmamıştım zamanında.

eyç-ti-em-el diye okunur <html></html> arasına yazılır.

mark-up, yani işaretleme dilidir. text i işaretlersiniz bu dille. hani şu fosfor yeşilli, fosfor sarılı işaretleme kalemleri var ya, onlar gibi.
görsel