bugün

şimdi al şu maket sayfaları bana bunları interaktif ve responsive hale getir şu şu cihazlarda şu sayfa ebatlarında şu browserlarda menüler vs. tamamen çalışır halde olsun desem öküzün trene baktığı gibi bakarsın. sen daha html öğrenecende hede de höde de ohooo. web bitecek teknoloji değişecek lan alooo.
sen daha benim neden bahsettiğimi bile anlayamamışsan geçmiş olsun tamamen kabiliyetmiş falanmış filanmış he he he yaparsın oldu.
öğrenmek dediğin kendi kendine basit şeyler yapmak ise oldu öğrendin başın göğe erdi. ama ciddi olarak bu işin profesyoneli olup türlü şekillerde her versiyon her browsere uygun düzgün türlü türlü cihaz ve ekran büyüklüklerinde istenen şekli alan menüleri vsleri hata vermeyen responsive sayfa düzeni yapmaktan bahsediyorsan nah 3-4 ayda yaparsın. şirketler adam bulamıyor zor buluyor sen ne diyon düdük makarna.
Herkesin anlama kapasitesi öğrenmesi farklıdır ben on yıl oldu sanırım html öğreneli. Yaş ve eğitim önemli. Şimdi orta okulda lisede yazılım bölümleri var. Öyle bir geçmişi olmayan sıradan bir insan 2 ayda düzenli çalışarak html öğrenir diyorum. Harbiden HTML ve CSS oturmasi 4 ay diyorum. Tabi bu benim görüşüm. Ben kadınım sözel çıkışlı olmak belkide.
Sadece helal olsun diyor ve seni tebrik ediyorum dediğin şekilde öğrendiysen sayın yazar. Hello word yazdırmak kadar kolay olsa keşke herşey..
htm öğrenseniz ne bok olucak amk. profesyonel bir şekilde onu her türlü responsive ortama uydurup uygun şekle sokar halde yapabilecekmisiniz. öyle 3 günde 5 günde nah yaparsınız.
Üstün üstündeki yazar web le alakası olmayan biri iki saat içinde html i nasıl öğrenebilir merak ettim. Senin mantığına göre o zaman iki saat html, üç saat CSS, bunları biliyorsa javayi zaten bilir demi * hadi burwya geldi bir saat da hemen şöyle bir göz atsa PHP uzmanı olur junior developer olarak gel işe başla..

Html ilk etapta kolay gözükse de yok öyle bir dünya. Web geçmişiniz yoksa adam akıllı bir html öğrenmek için verimli bir şekilde çalışarak bir ayda öğrenebilirsiniz. Ama günlük 5/6 saat çalışarak. Hayatta hicbirsey kolay ve basit değil. Html 5 var hemen yazıyor olabilir ama harbiden öğrenmek istiyorsanız not ++ dan adam akıllı oturup saatlerinizi verin.
artık bunları yani web tasarım dillerini öğrenmenize gerek yok.

WordPress var. hiç uğraşmam, hazır.
Öğrenmesi basit bir dildir çünkü programlama dili değildir.
bana göre öğrenmesi en kolay olan ve gerçekten işe yarayan dillenderdir.
görsel

ufak bir başlangıç çalışması.
görsel
buna programa dili diyenleri işe aldırmamıştım zamanında.

eyç-ti-em-el diye okunur <html></html> arasına yazılır.

mark-up, yani işaretleme dilidir. text i işaretlersiniz bu dille. hani şu fosfor yeşilli, fosfor sarılı işaretleme kalemleri var ya, onlar gibi.
coursera.com'da john hopkings üniversitesi'ne ait html, css and javascript for web developers kursunda çok güzel bir şekilde anlatılmış. tamamen ücretsiz, bakmanızı öneririm.
Hetemele diye telaffuz ettiğim dil. Site yazarken css ile destekleyip kullanıyorum. Zevkli.
Bir sublime text iki html bunlardan bıktim artik ben kaciyom her yerde karsima cikiyorlar aq. Sinavindan da 30 almisim zaten yarami deşmeyin.
HTML (Hyper Text Markup Language) internet üzerinde web sayfası oluşturmak için kullanılan bir betik dilidir. HTML dosyalarının aktarımı için HTTP (Hyper Text Transfer Protocol) kullanılır. HTML dosyaları sunucu bilgisayarın sabit diskinde .html ya da .htm uzantısı ile saklanır.

Yazı, görsel ve video gibi öğeleri sayfa içerisine yerleştirir. Bu sayfaların web tarayıcılarında düzgünce görüntülenmesini sağlar. Arama motorlarına sayfa hakkında bilgi verir. < ile başlar > ile biter kod yazımı.
internet sayfalarının temelini oluşturan kod dilidir. taslak olarak bütün sayfalar html kodlardan oluşur. yazılar ve sayfa üzerindeki koordinatları hep html ile düzenlenir. ayrıca css dili ile html süslenebilir. css çünkü html in süsüdür. css olmayan bir html düşünülemez. html sayfalarının fonksiyon kazanması javascript dili jquery dili ve php dili ile olabilir.
Kod yazmaya başlayacak insanların öncelikle öğrenmesi gereken dildir.
(bkz: how to meet ladies)
(bkz: countless sex styles)
Türkçe açıklaması Hiper Metin işaretleme Dili'dir. ingilizce açıklaması ise Hypertext Markup Language'dur. Web sayfalarını oluşturmak için kullanılan metin işaretleme dilidir. Web sayfalarının temelini oluşturur.
programlama dili olmadığından dolayı compiler'a ihtiyaç duymayan dildir. browser tarafından yorumlanan komutlar bütünüdür.
css ile calisiyorum 50 px yukseiginde ve 100% width ayarinda bir div var. bu dive menuler falan sigdi. searchbox sigdi. extra olarak button ekleyince divde. tasiyor.

margin-top -25px yapinca o divin icinde ortalaniyor. bunu cozebilecek varsa cok iyi olurdu.
<!-- uludağ detaylı arama forumu sonu-->
</div>
<ul id="sag-menu-yan" class="nav pull-left visible-desktop">
<li> &nbsp; </li>
<!--<li><a href="/rand/" title="rastgele" rel="tooltip" > <i class="uluicon-heart"></i></a></li> -->
<!--rastgele başlık-->
<li><a href="/sukela/" title="şukela" rel="tooltip" ><i class="uluicon-heart"></i></a></li>
<!-- şukela entry -->
<li><a href="/?sa=takip" title="takip ettiklerim" rel="tooltip" ><i class="uluicon-users"></i></a></li>
<!-- takip ettiklerim -->
<li><a href="/?sa=sonoy" title="oylananlar" rel="tooltip" ><i class="uluicon-flame"></i></a></li>
<!-- son oylananlar -->
<li><a href="/?sa=tavsiyeler" title="tavsiyeler" rel="tooltip" ><i class="uluicon-book"></i></a></li>
<!-- okunmalı -->
</ul>

heklerim yemin olsun. şakam yok.
Öğrenmesi çok kolay bir dildir. 1 gün içinde bile öğrenilebilir bir betik dilidir. Eğer öğrenmemiz 3 günü geçiyorsa sizin için zor bir dildir.