bugün

Dünyanın en kaliteli üniversitesi olarak bilinen amerikan okulu. Başlığının açılmamis olması cahil dolu bu ortamda şaşırtmadi.
Simgebilimi profesörlüğü yaptığım okuldur.
hem zengin hem de akilli kisileri kabul eden okuldur.
Kızlar teklif ediyormuş.
metrobüs yolu üzerindeyse düşünebileceğim okuldur.

bir de burs olanaklarını konuşalım tabi.

nişantaşı "ossurmadan sıçana %75 burs" fırsatıyla aklımı çeldi ne yalan söyleyeyim.
ek yerleştirmede su ürünlerini yazacağım üniversite allam inşallah gelir amin.
hep hayalimdeki üniversiteydi burası, kampüsü, ortamı her şeyiyle ilk görüşte büyülemişti beni. onu kazanamayınca kendimi yetersiz hissedip depresyona girmiştim. çok kötü bir durum ya umarım kimse benim yaşadığım bu duyguları yaşamaz.
Sadece sat değil bunun yanında spor ve sanattaki başarılarının, yapmış olduğu okul dışı etkinlik ve projelerinin, aile geçmişinin ve ekonomik durumunun da dahil olduğu öğrenci profiline bakarak öğrenci kabul eden üniversitedir. Dünyanın en iyi üniversitesi olarak gelse de akıllara, mıt birinci sıradadır. Gerçi mıt teknik üniversite. Aynı kulvarda değiller.
kazanıp gitmediğim okul.

beyler çok ciddiyim kafam acayip basıyordu sonradan böyle oldum ben!
12 yaşında girip buçuk yaşında bitirdiğimde okul.
(bkz: 12 5 falandım ben)
(bkz: 40 yapar)
dünyanın en iyi ilk 10 üniversitesinden biridir. times higher education verilerine göre 2016 yılı için 6. sırada bulunuyor. çok zor kabul koşulları var. ülkemiz eğitim sisteminden buralara geçmek ise oldukça zor. çok başarılıysanız ve özgün yayınlarınız varsa yüksek lisansınız/doktoranız için belki kabul alırsınız.

harvard business school hayallerimdeki okuldu. bu ve benzer okulların mezunları dünya ticaretine yön veriyorlar.