bugün

var mısın yok musun adlı beleşten para kazanma programında teklif veren bankacı arkadaş. Kutulardan büyük rakamlar çıktıkça orgazm sigarası yaktığını düşünüyorum bu arkadaşın.
Var mısın yok musun da oyuncuyu ikilemde bırakacak teklifler vermekte usta olan bir kişiliktir. Hele o son kutuya kadar gelenlere verdiği "isterse kutusunu da değiştirebilir" teklifi yok mu insanı temelli kararsızlığa itmektedir.
kablosuz telefondaki hayali sestir. şizofren acun'un olmayan kankasıdır.
olay içersinde kendisi görünmez kahramandır.
cep telefonu bulunmayan banka muduru. artik pintiliginden mi yoksa cep telefonunun icat edildiginden bihaber midir bilinmez, acun ilicali ile graham bell doneminden kalma bir telefonla haberlesiyorlar. Biraz presentable olmasi lazim.
500 milyarın, 100 milyarın ve 1 milyarın kaldığı yerde 18 milyar verip insanı kabız eden sözde muhasebeci gibi bişey.*
meşe değneği ile dövülmesi gereken uyuz adamdır. ulan insanların g.tü terliyor orda, malın teklif ettiği paralara bak sen. gerçek bir kişi olmaması normaldir zaten. o durumda acur u dövmek gerekir meşe değneği ile! "t.şşak mı geçiosun onca insanla lan" sen diyerekten. ben yaparım, valla bak.
var mıdır yok mudur belli olmayan varyemez bankacı .
var mısın yok musun kemal'in çok sevdiği -hayali- adam.

- abicim hamdi bey yapabileceğini yaptı, 40.000 verdi. bence al sen bu parayı.

sonuç: hatun 250.000 lira kaybetti.
hayal mahsülü şahıs.
var mısın yok musun'un internet üzerinden oynanan versiyonunda hayri bey'e dönüşmüş şahıs...
yılbaşı günü siluetini görebileceğimiz kişilik. siyah camekanın arkasında olacakmış.
beni ne doktorlar mühendisler istedi de ben varmadım bahanesiyle her program en az 3-4 kez reddedilen bankacı.
(bkz: hamdi beyin var olmaması)
(bkz: hamdi bey var mısın yok musun)
--spoiler--
görmeyeli bey olmuş, paşa olmuş ciğerimin paresi
ele geçirmiş adam olmak bilmeyen bünyeyi
--spoiler--
stüdyoda derin bir sessizlik olduğu anlarda az da olsa sesini duyabileceğiniz bankacı.
yilbasinda sadece kendini arkadan gösteren sahis yüzünü merak etmeye basladik.
var misin yok musun daki kutu acicilari tarafından her bölümde adına şarkılar bestelenen, şiirler yazılan, cimrilikle suçlanan hayali kişilik.
olmayan kisidir. bizzat programin cekimlerine gitmis biri tarafindan duyduguma gore acun telde kendi kendine konusuyormus.
var mısın yok musun'un jacob'u. hayali bir karakter olmadığını bilmem kaçıncı bölümde acun ılıcalı'nın telefonu yarışmacının oğluna vermesi, çocuğun da al sen konuş gibisinden bir ifadeyle acuna geri vermesinden anlayabiliriz. yani umarım öyledir yoksa yedirirler bu entry'i.
bir fenomen olmuş ve 3 vakte kadar ekranlarda boy gösterip meşhur olmasını beklediğim gizemli şahsiyet.
telefonda neler söylediği merak edilen insandır zira söylediklerini acun ılıcalı dan başkası duymamaktadır. acun ılıcalı'nın da rol yaptığı düşünülürse:

+acun söylede bir teklif uğraştırma beni
-evet hamdi bey iyi gidiyor yarışmacımız
+banane lan... sanki ben alıyorum parayı
-(stüdyoya dönerek) hamdi bey son gülen iyi güler diyor.
+acun havalar da ısındı bu aralar sanki
-evet hamdi bey teşekkür ederiz
+hadi canım kolay gelsin.
-evet hamdi beyin teklifi 10 bin ytl....
gay olduğu haberi alınan bankacı.
kendini göstermeyen,in mi cin mi olduğu bilinemeyen kişilik.
bazen içimden acep bu acun telefonu açıp kendi kendine mi konuşuyor, diye sormama sebebiyet veren gizemli kişilik.