bugün

Dünyamız için bir ihtiyaç olan durum. Pezevenkler sıcaktan soğuktan nükleerden bi boktan etkilenmiyorlar. Bu böyle olmaz 250 yıldır mutasyona girmeyen bu canlılar yanlışlıkla yakın zamanda mutasyona uğrarlarsa belamızı sikerler. Zaten tek seferde onlarca çoğalıyolar. Bu soykırım şart artık bm mi toplanıyo nato mu geliyo birileri ani karar mı alıyo falan bilemem ama bu ekosistemdeki yerini siktiğimin yaratıkları gitsin artık yeter.
Komşuyu iyi seçmenin gereğini hatırlatan canlıların soykırımıdır.

Pis karı, lanet karı, şişko karı...
Kâinatta hiçbir varlık gayesiz, başıboş olarak yaratılmış değildir. Her bir canlı Yaratıcı’nın kendine vermiş olduğu vazifeyi yerine getirmektedir.
yapılsa keşke ama bence bu mendeburun soyu kırılmaz. çok acayip bir canlı. zehire karşı kendini geliştirip zehiri etkisiz hale getiriyor, hayvan ölürken bile yumurtalarını bırakıp soyunun devamını sağlıyor. köşe bucak ilaçlıyoruz, köşe bucak temizlik yapıyoruz, gördüğümüzde affetmiyoruz öldürüyoruz ama hala her boy hamam böceği evimizde ikamet ediyor. sanki ev onların biz misafir gibiyiz, o denli çoğalmışlar. az önce laptopun yanından geçti mesela biri, hem de sanırım ilk kuşaktan, dev gibi olmuş. nerede yuvalanıp, saklanıyorlar anlayamıyorum. bunlarla savaşmak yerine evcil hayvan besliyorum deyip kendimi avutsam mı acaba diye düşünmeye başladım.*
bir hamamböceğinin senden değersiz olduğunu düşünmene neden olan şey ile evrensel anlamda kötü olarak nitelenebilecek şeyler arasındaki bağla ip çekme yarışması yapılabileceğine dair iddiaya girebilirim.
güncel Önemli Başlıklar