bugün

domuz girbinin tıbbi tabiridir. *****
domuz gribinin kod numarasıdır. kuş gribi için: (bkz: h5n1)
domuz gribine sebebiyet veren virüs. A grubudur.
A tipi H1n1 virüsü olarak geçer. who tarafından durdurulamayan virüs olarak bahsedilmiştir.
son dönemde adını sık sık duyduğumuz domuz gribinin bilimsel adı.
(bkz: 5n 1k) *
yalandan uydurulmuş,aşı satmak için kimyasal laboratuvarlarda üretilmiş bir virüs kodudur.
h1n2, h3n1, h3n2 ve h2n3 gibi alt türleri bulunan virüs
son dönemde mutasyona uğramış virüstür. arabesk başlayıp fantaziye kayanlar gibi toplumu hayal kırıklığına uğratmıştır.
(bkz: handikap 1 number 1)
(bkz: domuz gribi)
dünyayı inim inim inleten bir virüse yakışmayan isim. o ney öyle esir damgalar gibi..
gerçi domuz gribi dendiğinde de kafamda, sırtında bozuk para deliği olan, gözle görülemeyen küçük küçük domuzlar geliyor.
götümle gülüp izlediğim dörtlü. hiç korkunç değilsiniz lan.
nam-ı değer a gribi.*
iki gündür yatıran ve sebzeye çeviren virüs.

işin enteresanı; bu meret bulaşıcı değil mi arkadaşım? Yoksa medya mı çok abartıyor. Gerçi bence medya çok abartıyor ölüm falan haber niteliği var dene olsa. Ne yapacak gökçek arınç mı tartıştıracak aylarca...

Doktor demiş "Gripsin, salgından etkilenmişsin. Sana bugün ayağa kalkman için bir serum vereceğim biraz uykunu getirebilir ama en azından ayağa kalkabileceksin. yarın şu şu şu ilaçları kullan tahlilde de çabuk iyileşmeni engelleyecek bir durum görünmüyor. ben bu ana kadar hastanede elimi kolumu sallaya sallaya gezdim hapşurdum(mendille kapattım merak etme) ne bileyim başka bir odaya neyim al en azından neyse sonra dedim zaten burası türkiye ne bekliyorsun. Tamam güzel serumu da verdiniz uzanıyorum iyi hoş; neden önümdeki televizyonda "Domuz Gribinden bu sene 33 kişi öldü" haberi dönüyor bir saattir.

aslında rakam normal gripten yıl içinde binlercesi ölüyor dünya'da da neden hastane televizyonunda bu dönüyor. göt korkusuna her tedaviye he diyelim diye mi? bence mantıklı.

saçmaladım ama hasta hali he deyin geçin. sebzeye dönmüşüm zaten.
BU ViRÜS nedeniyle 57 kişi hayatını kaybetmiştir ülkemizde.

http://www.dha.com.tr/mue...html#.Vqn6TUR9BrM.twitter
Bu sene mevcuttaki griplerin büyük Bi oranı olan grip...

Halkın paniğe kapılmaması için açıkca söylenmiyormuş...
Eski bir dost gibi ara sıra aklımıza gelen virüstür.