bugün

güzelliği, erkekler üzerinde kontrol sağlamak amacıyla, güç olarak kullanmak.
insanlar üzerinde kısa süreli, karakteri aşikar edene kadar uygulanabilecek olandır.
akılla desteklenen bir güzellikse şayet evet kullanılacak bir güçtür.
zekayı güç olarak kullanmaktan daha kolay olduğu için gerizekalı ama güzel kızlar tarafından tercih edilendir.
bu numarayı yiyen herkese müstehak olan durumdur.
zekasına güvenmeyen salak kişinin yaptığı şeydir.güzelliğin geçici olduğu unutulmamalıdır.
çok güzel olanlar için: (bkz: kontrolsüz güç güç değildir)
işleyen bir yöntemdir, tecrübeyle sabit * .
kesinlikle en etkili yöntemlerden biridir efendim. hayretler içinde kaldığım bir örnek ise servis şöförümüzün sergilemiş olduğu durumdur. şuana kadar kimseyi 10 saniye bile beklemeyen bir şöförün, yeni işe girmiş olan son derece çekici, alımlı ve güzel bir afet e eğer geç kalırsan söyle ben beklerim demesi hatta geç kaldığı bir gün 5 dakika beklemesidir. nerde kaldı eşitlik nerde kaldı demokrasi * .

(bkz: açılın yenge geliyor)
genelde kullanacak tek şeyi güzelliği/yakışıklılığı olan insanların başvurduğu yoldur. karşınızdaki de sığ ya da kullanacak tek şeyi güzelliği olan birisiyse sizin gibi, işe yarar.
herkesin taşıyamayacağı bi durumdur bu. yalnızca güzellikle igili değildir. kişi birşeyi iyi yaptığını farkına vardığı zaman bunu taşımakta zorlanır. kibir ile mütevazılık arasında gider gelir.
güzelliği kullanmak zeka istediği için her kızın yapabileceği bir şey değildir. eğer hem güzel hem zekiyse tadından yenmez.
(bkz: she-ra)
Güç değil de meyvesini yediğim çok oldu.

Insanoğlunun güzelliğe zaafı vardır; ne kadar inkar ederse etsin güzellik karşısında, çocuktan en yaşlımıza lâl oluyoruz. Güzelliğin kimde-neyde olduğuna bakılmaksızın "güzel"i seyretmek beynimizi tersten besler.

Neden hamam böcekleri tiksinç iken uğur böcekleri sevilesidir? Ikisi de benzer böcekler değil mi?

Hayvan ya da çocuk sahip edinenleri gözlemleyin; hepsi önce dışı güzele yönelirler. Bu bir zaaf, bu bir fıtrat, bilinç dışı.

Özetle: bahşedilen güzelliğimi Kullanıyorum evet.
Güzellik güçtür, ama noktalama işaretleri de güçtür. Kişi, gerçekten umurunda olmayan şeyler için uzun uzun açıklama yazmaz, yazıyorsa gücünü yitirmiştir, dolayısıyla güzelliğinden gelen gücü de kaybolmuştur. Güzelliğiniz sizin olsun, gücünü de ne isterseniz yapın, ama rica ediyorum yazarken biraz özen gösterin. Duyarlattınız durduk yere.