bugün

kabak tadı veren, her yarışmada karşımıza çıkan durumdur.
(bkz: hıncal uluç)
"elimde sihirli bir degnek olsa dunya barisi getirirdim" gibi kendisinin bile inanmadigi sozler soylemektir.
"genç kızlarımız birazdan ayyıldız mayolarıyla sahneye çıkacaklar. " **
ağlamanın olmazsa olmaz olduğu klişeler silsilesi. şöyle ki, kraliçe seçilen kişi sevinçten ağlar. ikinci ve üçüncüler, birinciliği kıl payı kaçırdıkları için ağlar. finale kalamayanlar da kompleks yapıp ağlar. mütemadiyen ağlarlar, selpaklar havada uçuşur. (böyleyken böyle)
güzellik yarışmalarında birinci olan kızın genellikle güzel olmaması... *
20 tane gerizekalı kız... *
her söze "eveeett.. şimdiii güzellerimiz.. bla bla yapacaklar." diyen bir sunucu..
apaçi gibi kızları süzen erkeklerden oluşan halk kitlesi.
konuk olarak sahneye çıkanların, kızlara asılma şakası. bazı kızların, rejim yapıp zayıflamaktan, vidaları gevşemiş gibi çarpıklaşan bacakları ve izleyicilerin, tornavidayla izleme isteği. *
dünya barışı diliyorum.
Yiğit özgür abimizin ''eğer elimde bir sihirli değnek olsa; çaya batırır yerdim'' ve ''eğer elimde bir sihirli değnek olsa; önce dünya barışının ,sonra dostluk ve kardeşliğin g.tüne sokardım'' diye yorumladığı ''... ; önce dünya barışı için,sonra dostluk ve kardeşlik için kullanırdım'' klişesi.
elinizde sihirli bir değnek olsa ne yapardınız sorusu.
güzel seçildiği açıklandığı anda kızın vücudunda ki tüm kemikleri o heyecan ile oynatabilmesi akabinde ağlaması son olarak eli ile ağızını kapaması. tüm bunlar bir iki saniye içinde gerçekleşir, yetmezmiş gibi o tac kafasından düşecek gibi durur.
görsel
(bkz: vay vay vay çantaya bak)
o kadar güzel kız var yarışmaya katılanlara bak demektir.
1. seçilir bunun neresi güzel zevksiz bu juri
Hepiniz Birbirinizden güzelsiniz.
elini ağzına götürüp ağlarmış gibi zorlanmak.