bugün

pembe beyaz, o satenimsi, o zor eskiyen ciltleriyle kafkasların asiliği vakurluğundan, ve cennet bahçesi ruh güzelliğine sahip bir marina. ve görkemli ve alımlı ve şarap tadında. osmanlı saraylarının dahi vazgeçilmezi olan gözdeler. * o mert, o asil, o şen kahkalarına tutuklu kalınan, o şiir gibi kadınlar.
sülalesinin yarısı çerkez olduğu halde bi tane güzel kadına rastlayamamış biri olarak şehir efsanesi saydığım durumdur.
gençler nerden duyuyorsunuz ya bunları.
(bkz: burcu esmersoy)
(bkz: hadise)
(bkz: ece gürsel)

eskilerden

(bkz: sevtap parman)
bir gerçektir, sade ama göz alıcı bir güzelliğe sahiptirler.
özellikle çerkez kızlarında bu durum daha çok göz önüne çıkar.
ayrıntılı bilgi için:
http://www.paukaf.com/viewtopic.php?f=48&t=11286
düzgün ve geniş alın haricinde tespit edebildiğim ortak özellikleri pek yok ama cidden güzeller, evet.

(bkz: lamazi gogo) *
(bkz: pşaşe) *
öncelikle çerkes olarak düzeltmek isterim. hakikaten öyledir ama soydan gelir bu güzellik.

edit: güzel olmanın neresi kötü?
(bkz: narsistliğin dorukları)
çerkez kelimesine çeçenlerinde dahil edildiğini düşünüyorum.

(bkz: noxchi yoj)
kafkas kadinlari
Hiç görmediğim bişey.
karadeniz bölgesinde okuduğum lisede okulun en güzel kızlarını çerkez olmasıyla kanıtlanmış olaydır. onlar bize bakmadığı için de alternatif olarak gürcü biz kız ayarlanmıştır.
faşistlik adına söylenmiş en son söz. güzellik göreceli bir şey olup bana göre güzel değillerdir.
bu coğrafyanın hatunlarına tanrı hediyesi birşey bu,bu kadar mı tatlı alımlı olur bir ırk.
(bkz: canım çekti)
(bkz: olsa da yesek)
güzelliğinden çok savaşçılığı ön plandadır.

bu da şu demek oluyor ki,
canı çekenin canı çıkar!
yüzyıllardır savaşla yoğurulmuş bir güzelliktir. atadan toruna geçer. keza tüm kafks kadınları azerisi çerkezi gürcüsü hepsi birbirinden güzeldir.
savaşçılığından ve ruhundan çok bedenen beğendiğim ruhu size kalsın fani bedeni benim olsun diyebileceğim kadar hoş hatunlardır,
(bkz: beni gürcü hatunlara emanet ediniz)
karı kıza kafayı takmış, hayatında hiçbir başarı kazanamamış, idealist olmayan erkeklere yar olmayacak güzelliktir.
güzelliğin; bedenen değil, ruhen ve aklende olması gerektiğinin canlı kanıtı olan bir ırkın endamı kayda değer bireyleridir.
karıya kıza kafayı takmış kimselere yar olup olmayacağını kimsenin bilemeyeceği kişilerdir. prensip olarak türk soylu türk bir kız ile evlenme kararı almasaydım da bu iki milletin kızlarını seçmezdim. fars kızları varken bunlar ne yahu.
(bkz: doğru söze ne denir)
(bkz: boşnak kızları)
çerkez kadınları genellikle sarı saçlı ve açık tenli, renkli gözlü, uzun boylu olurlar. kendilerin has kültürleri olan, şirin ve gururlu insanlardır. kadınları oldukça vakur, erkekleri beyefendidir. gelin alacakları zaman ilk baktıkları şey boyudur, uzun boy olmazsa olmazlarıdır. atlarına çok önem verirler, savaşçı bir yapıları vardır. ayrıca enteresan yemek kültürleri vardır; başkası yapınca iğrenç olabilen bir gırnış/gılnış, bir çerkez hatununun elinden mis gibi olabilmektedir.
Çerkez kızları sert de olur ama gene de güzel kızlardır. Tabi çerkezlerin gene bir sürü adeti olduğundan kızı alacaksanız bunlara katlanacaksınız.
(bkz: norther)

ayrıca iskandinavyalılar.
dillere destan olan güzelliktir. özellikle çerkezler bir içim su olur yahu. kumral tenleri ve mükemmel saç renkleri... yüzlerinin güzelligi zaten bellidir. ahhh ahhh.

(bkz: eski sevgilimi özledim laaan)
(bkz: görmesem inanırdım)