bugün

hayatlarındaki en önemli konu giysileri ve aksesuarları olan kişidir.
dış görünüş vasıtasıyla kolayca gafil avlanabilecek şapşallardır.
malesef günlük hayatta sayıları gittikçe artan ,ye kürküm ye modeli insanlardır
uuserlar gibi görünen ancak bir iki kisiyle topluluğa sıfat takmayayım dedirten kişilerdir.*
tüm mal varlığı dış görünüşü olan insanlardır malesef. kendine bilimum şekiller verip kendini istiklale atan insan modelleridir.
belli bir noktadan sonra, kendi hayatını başka insanları memnun etmeye adamış insan modelidir bu. normal bir insan dışarı çıkacağı zaman herhangi birşeyleri belli bir uyum derecesinde ve seçicilikle seçer giyer çıkar. anormal tip insan ise bakkal hüsnü amca neder ya berber said bey görür de "ne rüküş omg!" der diye düşünerek onların zevkine göre giyinip onların zevkine göre yaşamayı tercih eder. yazıktır günahtır tiptir evet.
Çok soğuk bir kış gününde, * paltosunun 3 kat altına giydiği bir bluz ile çoraplarının aynı renk (bkz: turuncu) olmasına özen gösteren kişidir.
sizi görünce şöyle bi tepeden tırnağa inceler üzerinizdekilerin fiyatlarına bakıp size nekadarlık adam olduğunuzu hatırlatan bakışlarıyla bir kere daha hayata gelen lüzumsuz insan örneğini hatırlatırlar sağolsunlar ve siz bundan sonra halinize şükredersiniz.
boğadır boğa...
Giyinmeyi seven, dış görünüşe gereğinden fazla önem veren, herkesin de kendisi gibi olmasını isteyen tiptir.
(bkz: ben ne insanlar gördüm üstünde elbise yok, ben ne elbiseler gördüm içinde insan yok)
yeterli olmuştur sanırım.