bugün

Farzet ki bu aşkı yaşamadık hiç.
"Ne gülün, ne de ağlayın. Sadece anlayın.”

Spinoza
Bu geceyi bu efsaneye adamak istiyorum, saygilar!

Bütün bir ömrümü kusursuz bir çiçek(kiraz çiçeği) arayarak geçirsem bile boşa geçirmiş sayılmam...

Son samuray filmindeki en derin cümlelerden birisidir.
Ne bilebildik
Ne tanıyabildik
Ne de gönlümüz bir an huzur buldu.

Feridüddin attar, mantıku't tayr
"Fizik kurallarına göre; sırtını dayadığın bir nesne birdenbire giderse sen de o yöne doğru devrilirsin. Yani bunun güçsüzlükle alakası yok."
-Sigmund Freud
varlığın saf katranında boğulduğumdan bu yana tam 5 gün 6 gece geçtim. en büyük kararlarımı daima otobüs seyahatlerinde verirdim. safi kafilik düzeyine aslan payını haketmek ne de uğraşlı, olmasın yeryüzünde bir tane kötü niyetli insan sarrafları. kuyumculuk diyorum bu kriz zamanlarında fazla masraflı.
Açılan başlıklara bakınca midem bulanıyor. Kimliğiniz anonim diye bütün pisliginizi dokmussunuz su sozluge. Dışarda da insan kılığına girip aramızda geziyor bu pislikler. Kadın cinayetlerine vb yaşanan su olaylara şaşırmamak lazım su zihniyete bak. Şu yapılan yorumlara bak. Şu açılan başlıklara bak. igrencsiniz ve bunu düzeltmek için hiçbir şey yapamıyorum keşke siz ve sizin gibilerin soyu ilerlemese.
Cinsiyetçi nezaket yavşaklıktır.
görsel
Başımız dik yürüyoruz, çünkü boğazımıza kadar boka battık.

Dario Fo
Eski ve değerli şeylerin kendilerine özgü güzelliklerini ne kadar çabuk unutuyoruz.
Ne güzel oysa evren,
Dünya ne güzel.
Karanlıkta ışıltılı yıldızlar,
Ve ay ne güzel.
Ne güzel oysa tabiat
Ağaçlar, çiçekler,
Dereler, denizler...
Uçurumlar, şelaleler, dağlar ne güzel.

Mutlu oldukları zaman yüzlerindeki hoşnut tebessümü düşününce,
insanlar ne güzel.
Sevinç çığlıklarıyla koşturan çocuklar...
Büyüklere önemsiz gelen küçük sorunlara feryat koparan çocuklar ne güzel.
Keşke görebilsek
Keşke sevsek...

Edit: dönüp baktım da şiir olmuş sanki.
"Acı, anlayışı kuşatan kabuğun kırılışıdır. Meyvenin çekirdeğinin güneşe çıkması için kabuğunun nasıl kırılması gerekliyse, insan da acıyı tatmalıdır."

halil cibran
görsel
Gitmeli şimdi. Nereye olduğunun önemi olmadan yine kaçmalı. Kendimden, anılardan, düşüncelerimden, evimdeki, şehrimdeki hayalinden kaçabilecekmişim gibi bir kez daha denemeli.Sonra birlikte kurulan hayalleri tek başına gerçekleştirmeli. Gerçekleşebileceğini görünce yalnız da iyiyim ben diyip kabuğa geri çekilmeli.
Biz, sakalları şiirle karışık, yüreği Allah’la barışık adamları sevdik.

Acz
görsel
aml gezegeni.
"Hiç daha gözü pektir hepten."

Derin derin düşündüren sözdür.
iyilik piyanosu.
Sokak çocukları yararına Üsküdar metro istasyonunda bu sabah 10-16 arası iyilik piyanosu çalacak. Destek olmak isteyenlere, istasyona yolu düşeceklere duyurulur.
"Vatan sevgisi ahlakta iyiliği, ahlakta iyilik de vatan sevgisini meydana getirir" der Montesquieu.
Emily bronte ise ”Yalnız, ihanet ile şiddet iki ucu sivri oklara benzer; kullananları düşmanlarından beter yaralarlar" der.

Bu sözler neden mi gecenin sözü olarak yazıldı?
Suriye'den 50.000 göçmen daha gelecek haberleri için.

Suriye olan Vatanını 30-40 bin teröriste terk ederek kaçan milyonlarca hainler ve Amerika Rus israil yanında ülkesini parçalara bölmek için savaşan onbinlerce bir arada yaşama, Sosyal sorumluluk, devlet millet olma değerlerinden habersiz insanlar için çok şey söylenebilir

Unutmadan: kadınlar ve çocuklar bu değerlendirme dışıdır.
Her ne kadar çocuğuna üşümesin diye örtecek şeyi cephane ıslanmasın diye mermileri örten ve cepheye mühimmat malzeme taşıyan Anadolu kadınları hatırlansa da...
Dünyâ'da birbirini sevmek, birbirine yakın olmak hisleri de olmasa yaşamanın manası kalır mı? Bizi kütlenin fevkine yükselten yalnız bunlardır.

Sabahattin Ali.
Ve bir gün tanrı olsanız da karşınızda eğilmem.
Senin guttugun köyün kadar benim durttugum çoban var sgshd .
Her şey geçmişte kalıyor ama hiçbir şey geçmiyor.