bugün

Zaman insanı delirtmek için vardır.
Yine sabah oluyor.
Gerçekte kimse bilmiyor ölümün ne olduğunu, insana verilen en büyük iyiliktir belki ölüm; ama en büyük kötülükmüş gibi korkuluyor ondan.
(bkz: sokrates)
görsel
Allah isterse bir kulun işini, mermere geçirir dişini; istemezse işini, muhallebi yerken kırar dişini.
tükenir dağınık diriliği kaşıntımızın bir gün
bir kalır uzun kitaplarda anısı çok üşüdüğümüzün

turgut uyar.
Baksak ki unutmuşuz günün birinde her şeyi.
Söz değil, Güven ver ki;
Söz vermene gerek kalmasın.
alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
Bilemezsiniz, ben onu trafik lambalarının sarı yanıp söndüğü saatlerde sevdim. iyi geceler...
"itfaiye arsa'ya, polis cenaze'ye sahip çıkar..."

Laedri
karanlıkta kalsan bile yarın güneş doğabilir.
görsel
Bazı yanlışlar doğrudur.
Sorun şu ki, sevgili dostum, asıl sorun şu ki; bu derinlikten sonra hepsi sığ geliyor.
görsel
Öyle işte...
Tabi lan manyak mısındır.
" 'Olmayacak' tam bir vazgeçiş kelimesi
'Olmadı' demek emek yüklü."
Aaağhh maylır mördın... Çok pis gaza geldim hemen bir kırmızı ceket alıp suratıma birkaç yumruk yiyip yara bere almalıyım.
görsel
Eğer bu dünya sadece acidan olussaydi tanrisi ben olurdum.

iyi geceler.
--spoiler--
Barış istiyorsunuz demek; Evet, bu işi kan dökmeden de çözebiliriz ama şimdi bu kadar asker toplanmış, ben buraya kadar gelmişim, artık bir şey yapılmazsa olmaz...
--spoiler--
*
“Küçümsemek, sanıldığı gibi kibirle ilgili değildir; o da kadim bir ayakta kalma yöntemidir.”
Sometimes there is no darker place than our thoughts...

Sevmeye çalışmak bazen yağmur damlalariyla savaşmak gibidir, ardı arkası kesilmez fakat sen tukenirsin...
"gerçek daha ayakkabılarını bile giyemeden; yalan, dünyanın yarısını dolaşır."

Mark Twain
Dünya 15 yaşından küçük olanlara din dersi vermeyecek kadar dürüst olursa belki o zaman ona umut besleyebiliriz.

Arthur Schopenhauer

iyi geceler ve günaydın Uludağ.