bugün

"Hiç çiçek istemedim, tek istediğim uzanmak, avuçlarım açık ve içim hepten boş."
Sylvıa Plath
görsel
Sabah uyanabildiysen ne ala. Uyanamadıysan allah rahmet eylesin.
Ya ilim öğreten ol, ya ilim öğrenen ol, ya dinleyen veya bunları seven ol. Sakın beşincisi olma! Yoksa helak olursun!

Hz. Muhammed (s.a.v)
itidal yetkililerin kıç rahatıdır.
istikrarlı hayal hakikattir.
Keser döner,sap döner,gün gelir hesap döner.
Kimse götürmeyecek beni kırlangıçların şölenine.
Uçmayı hayal eden kuş, ölmek üzere...
Fördüncü Söz'de izahı bulunan, her gün yirmidört saat sermaye-i hayatı Hâlıkımız bize ihsan ediyor.
Tâ ki, iki hayatımıza lâzım şeyler o sermaye ile alınsın.
Biz kısacık hayat-ı dünyeviyeye yirmiüç saatı sarfedip, beş farz namaza kâfi gelen bir saati, pek çok uzun olan hayat-ı uhreviyemize sarfetmezsek; ne kadar hilaf-ı akıl bir hata ve o hatanın cezası olarak hem kalbî, hem ruhî sıkıntıları çekmek ve o sıkıntılar yüzünden ahlâkını bozmak ve me'yusane hayatını geçirmek sebebiyle, değil terbiye almak, belki terbiyenin aksine gitmekle ne derece hasaret ederiz, kıyas edilsin.
Asa-yı Musa - 11
“Dediler ki:
Gözden ırak olan gönülden de ırak olur.
Dedim ki:
Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”
Mevlana
sevdiğini soymadan sevmeyi dene bir de belki vitamini kabuğundadır.
görsel
Ölmek bir şey değil, yaşayamamak korkunç.
Uslunun usturası cebinde olur.
Hazreti süleyman'a helal olan heykeller, bize haram olmamalı. Bu çifte standart ve zulme girer. Bir heykeli seyre doymak putpereslik değildir. Heykelden allah'a yol aramıyoruz, sanat yolunun heykelden geçen manzarasındayız.
Seninle olmayacağım ama seni hiç bir zaman unutmayacağım.
görsel
(img:#1938637)

Biz, içinden tavus kuşunun geçtiği ezidi bir türkünün dizeleriydik. Hislerimiz yolundu.
görsel
bilmek istemedigin zaman iyileşmiş olacaksın.
kaldıramayacağın sorumluluğun altına yatma.
para varsa yancıkta,
sik oynar amcıkta...
Budalalar geçmişten, akıllılar şimdiki zamandan, deliler de gelecekten bahsederler.

Napolyon.
Doğaçlama ruhun lafazan bir şarkısıdır.
Oysa Herkes öldürür sevdiğini.