bugün

metaforizmalarla dolu bir şarkıdır. anlamak için eğitilmiş bir kulak gereklidir. sıradan insanlar tarafından dinlendiğinde sıradan bir şarkıdır. mona lisa tablosu gibi bir eserdir. ben bir kadınla sevişirken ilk önce hep bu şarkıyı açarım ve libidomuza gözle görülür ölçüde katkı sağlar.
bir dönem çok popüler olmuş itici şarkı.
2017 gibi popülerlik kazanmış bir şarkı.
Gündüz vakti dinlemeyi sevdiğim şarkı.
hiç beğenemediğim bir şarkıdır.
https://www.youtube.com/watch?v=HkbPw9Ghb0s bu başlık altında toplanıp bunu dinleyebiliriz.
tüketilebilir bir içerik de değildi aslında, insanlar mal ve zevksiz sadece.
bu kadar saçma bir şarkı sözüne hayran olan insanlar var yahu. edebiyatta şarkının rahatına bak.
ilk çıktığı 9 ay çok popüler olan şimdi ise unutulmuş şarkıdır.
görsel
müzik net arak, sözler aklın alabileceği en saçma sözler ama ortaya çıkan şey fena değil. bu ancak türkiye'de olabilirdi herhalde.
Sözleri haricinde çalıntı olan ergen şarkısı. Belki sözleri de çalıntıdır diycem ama o sözleri ondan başkasının yazacağını sanmam.

Çaldıkları yer : https://m.youtube.com/wat...jfGQ&feature=youtu.be

Yaln yok ritmini sevmiştim. O yüzden çalıntı olması beni mutlu etti.
Replay tuşunu kullandıran şarkı.
Suriyeli bir mültecinin söylediği şarkı.
çağ dışında kalmışsın....
Son 20 yılın en iyi şarkısı. Evet.
çok güzel şarkı. ben seviyorum kardeşim.
Ben bu şarkıyı kodaman iri yarı biri söylüyor zannediyordum. Her şey o çocuğun haber programına çıkmasıyla değişti. Neden hep bu tur sesler zayiflarda oluyor.
anna rf nin Çağatay a ana bacı girmesine sebep olmuştur.B U ADAM 5 MiLYONU GEÇMEZKEN BU VELET NASIL 250 MiLYONA DAYANDI??? nerede EDALETTT!!!
ilk defa dinledim sayılır tam olarak. liseli ergen şarkısı diye hiç dinlememiştim vurmayacaksanız ''kulağa hoş geliyor yaa çocuk o kadar emek vermiş '' demek istiyorum.
neyy telif mi kalkmış? amlarına koyayım ben onların. çok ayıp ediyorlar.
an itibari ile tekrar yayında olduğunu gördüğüm şarkı. telif şeysi kalkmış.
orjinali güllüye ait şarkı üstelik 1994 çıkmış bir parça Anna rf eser sahibine telif hakkı ödediklerini açıkladı. özetle iki tarafta yaratıcılık sıfır ne varsa yine eskilerde var.
Ritmi çalıntı, sözleri anlamsız olan bir vızıldama idi. Telif yemiş.
Ben bunun sözleri gibi kod yazsam, para kazanmam aç kalırım.
Şarkının giriş kısmının melodisindeb dolayı telif hakkı gerekçesiyle videosunun youtube dan kaldırılan fenomene ait şarkıdır.

Söz konusu sanatçı ilgili kişilere telif ücretinin odendiği bilgisini veriyor. Şuanda video inceleniyor yakında tekrar yayına alınacağını düşünüyorum.
Hırsızlık yapmış diye en başta komik gelen, ama sonrasında on saniyelik bir melodiyi alıp ondan 250 milyon izlenme almış bir müzik çıkarmış, yazık oldu sonucu çıkarılan yasaklanmış şarkı.

Öyle yada böyle, adam orjinalinden güzelini yapmış. En başta youtube gelirlerinden %40 falan verselerdi devam etselerdi.