bugün

genelde aksiyon filmlerinde söylenen çok iyimser bir tahmin olmakla beraber, evde kaybettiği bir eşyayı çılgınca arayan aile ferdine de verilecek çok güzel bi tesellidir.
Genelde de aranan şey veya kişinin fazla uzaga gitmiş olmaması da ilginç bir tesadüftür.
izler taze veya ates yeni sonmus cumlelerinin tamamlayicisi niteligindedir.
filmlerde söylenen klasik laflardan.
kaçmalı, kovalamalı, polisli, hırsızlı, mafyalı aksiyon filmlerinde mutlaka kullanılması gereken replik.
-fazla uzağa gitmiş olamaz.
-nerden biliyorsun.
-deli trafik var bu saatte.
-doğru anca mecidiyeköy'e gitmiştir.
-ne dedin sen?
-nerden biliyorsun dedim.
-hayır hayır ondan sonra.
-doğru dedim.
-ulan ondan sonra..
-gitmiştir dedim.
-lan olum ondan önce
-mecidiyekö..
-eveeeeeeeeettt.
-ne oldu.
-profilo'dan kendime bot alacaktım o geldi aklıma.
-hadi ya. peki bizi niye kovdular işten abi.
-hala anlamadıysa kafana sıçayım.
ayagını kırmıs insanlar için yapılan zalim espiri.
bıraktığı sıcak hala*, diye başlaması muhtemel filim repliği.
(bkz: discovery channel) in çekim ekibinin aradığı soyu tükenmekte olan bir kaplumbağa türünün yuvasını bulduklarında sölediklerini sandığım şey.
-fazla uzağa gitmiş olamaz !
+nası anladın
-boka bastım lan, göt kadar adada kim sıçar kumsala başka.
+helal olsun lan.
konuyla ilgili 90 larda leman da en kötü espirimiz böyle olsun adında bir köşede şahane bir espri yapılmıştı:

adam ormanda.afedersiniz sıçmış, eğilip bokunu kokluyor ve sonra şöyle diyor:

hmmmm..bokum hala sıcak, fazla uzağa gitmiş olamam.
-fazla uzağa gitmiş olamayız.
-ee. kaçalım o zaman..
resim kursunda kaybolan arkadasımız hakkındaki dialog
hoca: arkadaslar mert nerde az önce burdaydı
sınıf: bilmiyoruz hocaaamm..
nuray: aa duraliti,kalemleri burda hocam, fazla uzaga gitmiş olamaz.
4-5 saat sonra mert cehennemin dibi kadar uazlıkta olan bir semtten gelir.
(bkz: fazla uzaga gitmiş olabilir)
- hmm...bok sıcak.
+ boka batırdığın elini demin ağzına mı soktun sen?!??!
- fazla uzağa gitmiş olamaz.
+ nasıl pis bi adammışsın sen be!
30 eylül 2009 cska moskova - beşiktaş maçının ilk golünü yerken, rüştü nün aklından panik duygusu eşliğinde geçen tümce.
- izler taze, fazla uzağa gitmiş olamazlar!
+ lan mahsus mu yapıyosun, herifler uzaylı!
(bkz: usain bolt)
-sen bu satırları okurken ben çok uzaklarda olacağım.
-olamadım!
lisede yatılı okurken , yurt yatakhanesinde haftasonu gerçekleşen olay :

Saat gece 12 civarıdır. oda da 6 kişi vardır. Ortaya masa konmuş kağıt oynanmakta ve sigara içilmektdir. Gerçekleştirilen olay yasaktır tabiki. Sigaralar içilirken ve keyifli keyifli batak oynanırken , dışarıdan bir ses duyulur. Ses görevli belletmen öğretmenin sesidir. O anda hemen kağıtlar acele ile kaldırılır ortadan , sigaralar camdan aşşağı fırlatılır. Derken bir anda içeriye belletmen girer.* Etrafı sinsi gözlerle süzer , dumanı ve kokusunu hissediyordur. Yavaşça masaya yaklaşır. Elini masanın üstüne koyar ve kalın ve sisli bir ses tonu ile şu cümleyi kurar :

-- Fazla uzağa gitmiş olamazlar...

Bir esşya veya canlı kaybolduğunda sahibini veya ailesini telaşlandırmamak için kullanılan sözdür.
geceleri gizli gizli babamın laptopunu kullandığım sıralardı. yine bir gece kaçırmıştım. işim bitince de gidip yerine koyayım dedim. zira kalkmalarına az kalmıştı. yavaşça parmak ucunda ilerledim. usulca laptopu koydum.. fişlerini de aldığım gibi yan tarafa bıraktım. tam gidecekken farkettim ki biraz yamuk koymuşum. babam anlamasın diye düzeltmem lazımdı. elimi tekrar laptopa götürdüm.. ve.. temas etmemle birlikte, anında bir senaryo yazıldı kafamda.. babam kalkıyor, laptopa doğru ilerliyor.. eline bir alıyor.. ve şöyle diyor:

-laptop sıcak.. fazla uzağa gitmiş olamaz!
(bkz: taze sıçmış fazla uzağa gitmiş olamaz)
görsel
- Düzleştirici sıcak fazla uzağa gitmiş olamaz.
güncel Önemli Başlıklar