bugün

cahille etme sohbet, koy götüne çekme zahmet
minareden at beni,in aşşağı tut beni
baldız baldan tatlıdır.**
bayıra karşı yatır beni ,tırmala beni kaşı beni. (bkz: fantastik türk şarkıları)
ipimle kuşağım, sikimle daşşağım.
para varsa yancıkta
s.k oynar a.cıkta
ne yazılmışsa alnına, o girecek ananın mına...
adam olacak çocuk bokundan belli olur
acıma yetime koyar g.tüne
ankaranın dikmeni bidaha gelirsem .ik beni
adam sandık eşşeği, yüzümüze vurdu taşşağı
fantastik moderatör tarafından silinecek olan daha çok küfürlü deyimler yada deyişler topluluğu...
madem turksun, goster urksun...!
ne kadar dönersen dön g.tün arkadadır. *
katranı kaynatmakla olur mu şeker cinsini s.ktiğim cinsine çeker...
'göte giren şemsiye açılmaz.' her yıl, yılbaşına doğru yayınlanan, geride bıraktığımız yılın en önemli gelişmeleri başlığında yer alması muhtemel olay.
dağlar çıktı ömer, önüne gelene gömer.
(bkz: hem penaltı hem gol)*
barış için savaşmak , bekaret için s.işmeye benzer..
ayinesi iştir kişinin s.kişin gençler s.kişin
entarisi ala benziyor
seftalisi bala benziyor
*

gökten *m yağsa, bize ya**ak düşer, o da yerden seker g*tümüze girer
Ne kadar sallarsan salla, dona düşer son damla.
genellikle valide sultan* veya peder bey*den duyarak bendenizde ufak çaplı beyin hasarları yaratan deyimlerdir.
memleketten* midir nedir anlamadım ama her biri bir edebiyat şaheseri sayılabilecek, halkbilimcilerin mutlaka kaydetmesi gereken kelime öbekledir bu deyimler.durumu öyle güzel anlatır ki taş ile gedik arasındaki ilişki ancak bu kadar güzel kurulabilir.misal;

valide sultan mutfak musluğunun bir haftadır damlatıyor olmasına hayli içerlemiş hattı zatında sinirlenmiştir. söylene söylene mutfaktan gelir. tam kapı eşiğinde **peder beyin afedersiniz iki seksen* uzandığını görünce bir hayli sinirlenerek:

-teey tey* çam s.kine mertek g.tüne herifçioğlundaki keyfe bak. kalkıp şu musluğa bi çare bulsana yazık deel mi boşa akıyor su.(sonra umarsız bir o kadar da sitemkar bir edayla bendenize dönerek)
-oğluşum sen sakın baban gibi olma. unutma karı tuz dedi mi arkan bızz edecek yohsam el gızı bırahır gaçar ardına da bahmaz. niye bahsın ki yeşilliğe hasret mi kalmış*sankim.

sonra da sen neden böyle oldun diyorlar.
Ağzını hayıra, poponu bayıra aç. *