bugün

reel hayatta ezik olmanın getirdiği bir merak.
facebook un arkadalık sitesi olduğu unutulup, bir nevi hava atma, başkalarını rezil etme, kozlar kullanma merakıdır. reel hayatın sanal aleme yansıtılması isteği. "bu sabah ossurdum" gibi. yapılan yorumda: "olsun abdurrahman iyi gelir rahatlarsın". denen duyurulara kadar alçalan bir meraktır.
doksan kuşağına "çıplak nesil" denilmesinin msn'den sonra gelen sebebi.
dikkat çekmeye çalışmanın ürünüdür.
-hörgüçgül ismetle ormana gidecek. çok mutlu
- fıtırgül mehmeti seviyoooo...
-zayıflamam lazıım...spor salonuna yazıldım.
-sözlükte karmam değişti eyoo...
*
what are you doing right now? sorusunun cevabının yazıldığı çoğu insanın saçmaladığı, amaç yazmak için yazmanın olduğu, gülünerek izlenesi kısım..özellikle de kamyon arkası yazıları gibi saçmalama ötesi yazılar daha da güldürmüyo değil..kime neyse kimin yaptığından..çok merak edenler varsa mesaj atıp sorsunlar..saçmalık..
sanırım facebook status sosyolojik açıdan incelenebilecek bir araştırma konusu olmaya aday namzet bir durum oldu. insanlarımız ne tematik bir varlıkmış.. ben bunu o meşhur status sayesinde öğrendim. aklıma gelen örnekleri hemen sıralayım..

is naptığını bilmioo (bu profil'de ki şahış gerçekten ne yaptığını bilmez)
is naptığını bilioo (bu profil'de ki arkadaş ne yaptığını biliyor sanır)
is kenya (nereye gittiğinin illa bilinmesi isteyen model. bu tipler küçükken izcilik yapmış olabilir)
is kolestrol çetesi lider kadro: kızılrmak mandakaymağı lokumu. çatalçam yayık tereyağı bergama tulum yumurta edremit çizik (yataklık) çamlıköy karakovan.
(ne yediğinin bilinmesini isteyen gurme modeli. aynı zamanda nereye gittiğini de çaktırmadan metin içerisinde ifade ederler ki bu tipler sofistike bir düzeyde tatmin yaşayabilsinler.)
is finally sick of antagonism, non-analythic normative thinking (ingilizce yazmadan yapamam modeli)
is (ben sevdiklerim ve tüm gezegen için barış almak istiyorum 2009 da; şayet herşey alınıp satın alınabiliyorsa..) (bu model en sevdiklerimdendir işte. tematik mesaj vermeden duramayan model)
is amaaaan be (nihilist bakış açısını benimseyen model)

ve
is

statusu boş olan modeller, ki bunun içinde ben de varım. aslında ara-sıra elim o statuse can havliyle dur yahu ben de bi şey yazayım demiyor değilim. döktüreyim dediğim oluyor ama sanırım utanıyorum o yüzden yazamıyorum. hayır utangaç bit tip değilim ama şu statuse kılım sanırım. önyargı her zaman kötüdür, değil mi..
- kuzumla starbuckstayııızz.

(bkz: bakiyim valla geri zekali)
'sondan görme dininden dönme ' dediğimiz insan modelidir.. kısaca görgüsüzlüğü ayyuka çıkmış insanlardır..
kendimize yüklediğimiz anlamla alakalıdır. üzücü olan insanın kendisini ifade etmesi değil aslında, iletişimin sadece sanal ortam aracılığıyla kurulmaya çalışılmasıdır. bu, başkalarının bizim üzerimizdeki algısını yapıbozumuna uğratma çabası etiketler dünyasında yaşadığımızı perçinlemekten öteye geçmez ve tüm bu çabalar suya yazı yazmak kadar hassas dengeler üzerine inşa edildiği ölçüde de ürkütücü geliyor kulağa; tüm bu kimlikleşme serüveni düşünüldüğünde.
profillerini arkadaşlarının arkadaşlarına hatta herkese açmalarıyla yaptıkları eylemi daha da yayma çabasında olan insanlardır.
olumsuz fani is sıçıyorum! şeklinde merak salmak istediğim hededir.
doğal ortamını facebook sanan insan modelidir.
kimsenin s.kinde olmayan her boku milleti duyurma merakıdır.
(bkz: Heyecanlanmak)
(bkz: Hava atmak)
(bkz: eti hoşbeş yiyorum)
ergence hareketler bunlar... puhahhahha hatta zuhahhhahha hatta muhahahah...
kakıncan '?hangi tuvalet karakterisin' testini çözdü ve bok çıktı.
sen de merak ediyorsan tıkla...
(bkz: maldır mal)
bunu yapanların % 68.21' i kızlardır.

(bkz: küsüratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın)

bkz vermek için yazılan entrylere de hastayım arkadaş.
Son derece görgüsüzce yapılan davranışlar serisi. Hava atmaya çalışmanın internet vasıtasıyla çalışılmasıdır. Tatilde gidilen yerlerde çekilen resimleri insanların gözüne sokarcasına paylaşılması, türlü arkadaşlarla yapılan eğlence vs. gibi aktiviteler sırasında çekilen saçmasapan videolar gibi.
twitter denen oluşumun ne olduğunu öğrendikten sonra facebook kullanıcılarına haksızlık yapıldığını düşündüren başlık . facebook kovalakları resman mütevazi kalıyor . *
(bkz: facebook a fotosunu koyabilmek için çocuk yapmak)
kişilerin özellikle sosyal ilişkilerinde kendilerine artılar ekleyeceğini düşündükleri şeyleri paylaşım sitesinde paylaşmalarıdır.
garip bir olaydır. hiç yazmazdım ben de. şimdi sevgilimden ayrıldım. onun sevdiği şarkıları yazar oldum duvarıma ya! inanamıyorum.