bugün

bir an önce türkiye'de verilmesi gereken haktır. size ne olum reşit olduğu sürece milletin kimle evleneceğinden.
geç kalınmış bir haktır. düşünce, seçim...vb özgürlükten bahsediyorsak bu neden özgürlük kapsamında değildir. cumhuriyetle yönetilen bir ülkenin vatandışına sunması gereken bir haktır.
eşcinsellik kimliği özgürce yaşanması gerektiğinden desteklenmesi gereken evlilik.
massachusetts eyaletinde yasal olan eylem.
evlilik sonucunda çocuk yapamamak mümkün olacaktır.
hayatım boyunca mutlaka bir kere gitmem gerektiğini düşündüğüm düğündür
desteklediğim eylemdir, herkes istediği gibi yaşasın yaşamak istediği hayatı.
(bkz: evlilik/#14310586)
birçok heteroseksüel evliliğin başarabildiğinden çok daha sağlıklı bireyler yetiştirilmesine olanak sağlayan evliliklerdir.
escinsellik baskalarina bakarak olusmadigi icin, turkiye'de yasallassa kimsenin ozenip de escinsel olmayacagini bildigimi soylememe neden olan evlilik turudur. dun yolda bir travesti gordum, yemin ederim travesti olasim geldi diyen birini duymaniz mumkun olmadigi gibi escinsellik de ozenilen bir olgu degil, insanin genlerinde bulunan, yaratilistan gelen bir olgudur bu yuzden yasal olarak evlilige donusmesi gayet dogaldir ve escinsel olanlarin disinda kimsenin ozenip de hadi ben de yavastan bir escinsel olayim demesi mumkun degildir. icinde escinsellik yoksa kimse escinsel olmaz. bunun ozenerek gectigini dusunenler hakikaten uzaylidir.
etikete gerek duyarak seviyeniz mi yükseliyordu size göre, yoksa en çok da iki kadınla iki erkek mevsimleri değiştirebilir diye mi korkuyordunuz? tüm dinlerden bir hikaye anlatarak mı beyinleri yıkayabildiniz (eşcinseller helak edilir?!) yoksa direk beyninizi belaltı yönelik düşünmeye yönelttiğiniz için mi?

- ama onlar nasıl şey..?

ama onlar nasıl, ne? ama onlar nasıl ne, kime ne? resmi bir birleştirmeyle aynı evde yaşamak isteyen iki insanın özgürlüğüne etiket sebebiyle engel olabilen bir kavramdır ki, aslında böyle bir kavram yoktur,
iki insan evlenmek isterse bu "evlilik" olur.

- ailem sen ol istiyorum.
+ bitti.

bir de çocuk doğuramazlarmış, belki bir kadının kemik iliğinden sperm üretildiğini duymadılar henüz, oysa ben bağırarak okudum haberleri, bir de kimsesiz bir çocuğun elini tutabilirler.
kim bilir?
sapıklığın devlet tarafından tanınmasıdır.
(bkz: erkeğin erkeği sikmesini resmileştirme kurumu)
hani size bir şey olduğunda, hastaneye kaldırıldığınızda karınızı/kocanızı varsa çocuklarınızı çağırıyorlar ve yoğun bakımda da olsa onları görmenize izin veriyorlar ya hani...
eşcinseller evlenemezse bu haktan mahrum kalıyor.
beraber aldığınız evi ayrırsanız ya da satmak isterseniz, hukuk her iki eşin haklarını da koruyor ya...
eşinizin başına bir şey geldiğinde, malı mülkü, parası vs size kalıyor ya...

iki eşcinsel 50 yıl da beraber yaşadıysa, yaşadıkları ev kimin üzerineyse o ölürse, diğeri o evden birlikte çekilmiş fotoğraflarını bile alamıyor.
bunların tümü beraber yaşayıp evlenmemiş çiftler için geçerli.
ama heteroseksüel bir çiftseniz, evlenmemek sizin kendi tercihiniz.
eşcinsel bir çiftseniz ise evlenmek koskocaman bir "yasak". *
türkiye'de olur mu diye bile düşünemiyoruz. öyle bir hal aldı ülke. yazık.
başkalarının yatak odasında ne yaptığına karışma haddini kendinde bulan çöl cahili zihniyetli dangalaklar tarafından sapıklık olarak tanımlanan, türkiye'de yasallaşması gereken evlilik. aslında eşcinsel evliliği demek bile hakaret, evlilik isteyen herkes arasında olmalı.
bir kadın ve bir erkek; ben diyim çocuk yapmak için,soylarının devamı için, mahalle baskısından, daha rahat bir sex hayatı için ve bir dolu sebepten ötürü evleniyorken, eşcinsellerin neden bu kadar evlenme meraklı olduklarını hiçbir zaman anlayamayacam.
beni zerre rahatsız etmeyen olaydır. isteyen istediğiyle evlensin amına koyim, bizene?
sanki buna izin verilmese eşcinsellik bitecek.
evliliği "bağlılık yemini" olarak ele aldığımızda olması gereken şeydir.
ancak genel olarak kulağa saçma gelir, yine de rahatsız etmemekle birlikte saygı duyuyoruz efendim.
mide bulandırır. evet.
Neyle uğraşıyoruz yahu dedirtecek sözlerdir.
heteroseksüel insanlar için mide bulandırıcıdır.

iğrençsiniz ibneler
Olması gerekendir.
Sapıklık olarak görsem de beni ilgilendirmez. Benden uzak olsunlar ama bu onların özgürlüğünü kısıtlama hakkı vermez kimseye.
insanlar bu dünyada dilediği gibi yaşamayı hakediyor. senin yurdunda eşcinsel insanlar rahatça evlenemiyorsa senin memleketin ne özgürlükçüdür ne de sosyaldir. efendim bırakınız insanlar dilediklerini yapsınlar
yaşları 5-13 arasında değişen çocuklardan eşcinsel evlilikler konusundaki düşüncelerini ifade etmeleri isteniyor ve çıkan sonuç gayet sağlam.

hep öne sürülen çocuklar için bir sorun yok yani...

http://www.metrodasiesta....hususunda-cocuklar_5.html
özgür ülkelerde yasak olmayan.