bugün

sahil kesiminde göbeklerini kaşımayıp sırtlartını kaşıttıranlara ithafen yazılmış bir yazı:

(http://www.habergo.com/ko...ydemeyenbilinclihalk.html)
bu kişiler tehlikelidir. eğitimli diye her dediğini doğru sayar. ve kabul ettirir karşıdakini aptal yerine koyarak. prim vermeyin efendim. oturup düşünün siz de.
Gülümsemek, içten davranmak, gerçekten paylaşabilmek kendiyle barışık olmayanların, kendini sevmeyenlerin başarabileceği bir şey değil. yarış atları gibi yetiştirilen bir nesil.. ezberciliğe dayalı öğretim.

insanlığa ait olguları kavramları veremiyorsak, yaşamı; yaşama ait değerler anlatılmıyorsa beş diploma, yedi dil bilse ne olur?

istiyoruz ki çocuklar bizim yapamadıklarımızı, ulaşamadığımız tüm imkanları elinde bulundursunlar... halbu ki biz onları toplum içinde bizi onore etsinler, gurur kaynağı olsunlar diye sevmiyoruz. ve aslında çocukların ve gençlerimizin beklediği tek şey sevgi ve sevginin paralelinde birey olarak kabullenilme.

eğitim; yaşam ve insana dair kavramları öğretmedikten ve onun eğitimini vermedikten sonra sevmeyi, sevilmeyi unutmuş, ilgi arsızı ve yalnız bireyleri yaratmaktan başka hiç bir işe yaramaz.
eğitimsiz eşşek olmaktan iyidir.

ayrıca senin gibi düşünmeyenleri yaftalamak ne kadar kolay arkadaş. sen referandumda evet dedin diye hayır diyenlere cahil demek cahilliğin dik alası olmuyor mu?

cahillik birşeye inanmak değildir. cahillik körü körüne inanmaktır.. bir düşüncen varsa ve neden öyle düşündüğünü bilmiyorsan cahilsindir.

ayrıca da yazıya gelecek olursak 2002 den beri iflas edenlerin ya da şirketçe holdingçe küçülenlerin siyasi görüşüyle zenginleşenlerin siyasi görüşlerine bir bakın bakalım da kim neresini kaşıtıyormuş bir görün. biraz objektif olmak lazım. körü körüne yafta vurmak çok kolay.
Lüks bi yerde çatal bıçak kullanmaz, esnaf lokantasında yer gibi yemek yerler, yüksek sesle konuşurlar.

Bi de bunlardan biriyle bi otelde karşılaşmiştim. Adam o zamanin en pahalı laptopini almış. Kullanmayi bilmiyor...
Halk arasında "öküz" olarak tanınan eğitimli insanlardır. Bunlardan çok var. Ancak ne kendilerini fark ediyorlar ne de fark ediliyorlar. Şayet öküz öküzü tanımıyor.
pis ama güzel kız gibidir. kız güzel ama pislikten yanına yanaşmazsınız. bunlarda böyledir. bilgisi vardır ama çok sığ bir kişiliğe sahip oldukları için yanlarına yanaşmak istemezsiniz.
(bkz: eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır)
siyaset adamlarının %50'sinin içinde bulunduğu kesim.
bir insan hem eğitimli hem cahil olmaz.

sanırım söylenmek istenen diplomalı cahiller.

evet çok var bunlardan. özelllikle de son 6-7 yılın hormonlu mahsülleri hiç tat vermiyor. hüseyin çelik ve ozan kütahyalı tadında. evlerden ırak olsunlar.