bugün

en belli başlı özellikleri genelde ezik olmalarıdır. bir de bunların hasat sezonu açılmış olmaları. nerdeyse 20 li yaşlarda her beş kızdan birinin adı ezgi. şeyini sallasan bir ezgi ye çarpıyor. 90 yıllarda artık hangi akla hizmetse bunların ebeveynleri sanki çok prim yapacak bir isim bulmuşlar gibi yağma edercesine bu isme saldırdılar.

ezgi, ezik. başka ne çağrışımı olabilir ki? yani kısacası siz, siz olun bu isim olayında modanın rüzgarına kapılmayın. bekleyin bir 20 - 30 sene geçsin. sonuçlarına bakın ondan sonra karar verin. sonuçlardan memnunsanız kullanın derim.
tanıdığım iki ezgi'nin ortak özelliği gerçek manada ketum olmalarıydı.
Güzel olmalarıdır.
genelde babaları müzikle uğraşan tiplerdir. hiç olmadı ilerleyen yıllarda kendileri mutlaka gitar çalmaya yeltenirler. *
balık etli veya şişman olmalarıdır. 4 tane tanıyorum, hepsi de şişko patates.
artist olma meraklısı olmaları. çok ciddiyim. bu isim çok yaygın gerçekten. sokakta ezgi diye bağırsan, erkekler hariç tüm kızlar dönüp bakacak nerdeyse. merve ismiyle yarışabilir bu konuda. özlem ve özge furyası geçti çok şükür.
isimlerinden aldıkları güç ile müzikle ilgilenmeleridir.
güzel olmaları.

(bkz: ezgi asaroğlu)
çok konuşmaları...
şu ana kadar karşılaştığım ezgi isimli kişilerin tek ortak özellikleri kız olmalarıydı. hatta bir tanesi benden yakışıklıydı. demek ki öyle bir ortak özellikleri bile olmayabilir.
Mesela isimleri ortaktır.
abartılacak kadar fazla olmayan isimdir. 80ler ve 90larda patlama yaşamıştır doğrudur. genelde solcu ismi dedilirdi. şimdilerde şükür öyle bi kavram kalmadı. benim tanıdığım kadarıyla ezgiler genelde entellektüel olmuştur.
(bkz: ezgi)
(bkz: devrim)
(bkz: eylem)
(bkz: eylül)
(bkz: deniz)
solcu anne babaya sahip olmalarını tek geçerim. hayır kızımın adı ezgi değil "deniz" *
-iri ve koyu kahve gözler,
-dışarıdan sert bir görünüş,
-her şeye muhalefet olma eğilimi.
serbest çağrışım (bkz: ez beni) çekicilik unsuru.
genelde cimbomlu olmalarıdır.
ezik olmaları satanist gibi gezip saçlarını ortadan ikiye ayırmaları mırıl mırıl konuşmalarıdır.
(bkz: kıvırcık saç)
kardeş olmasıdır. ana bacı ne karıştırıyonuz olum.
Komik ve cana yakın olmalarıdır, benim tanıdığım ezgi öyledir.
Henuz hic birinin benimle tanismamis olmasi. Msnden tanisma sayilmazsa ehehe.
kıvırcık saçlı olmaları.
tanıdığım iki ezgi de çok uysal sakin insanlardı. iyi kafa dengi olur bu ezgilerden.
Muhakkak ezginin günlüğü esprisine maruz kalmışlardır diye düşünüyorum.
Yanılıyor da olabilirim tabi.
Bu cansın isimli kişiye "cansınnnss beybiiiii" esprisi yapılmasi yahut "murat, koyayım da tur at" seysi gibidir.
hepsinin de isimleri 4 harflidir, ve ne tesadüftür ki hepsinin Adı ezgidir.
güncel Önemli Başlıklar