bugün

çoğu yeni evli arkadaşta oluşan triptir.

evliler sanki evliler birlikteliğine üyedir, siz bekarsınız diye küçümsenirsiniz.

eskiden, bolca takıldığınız kankalarınız, evlenince "artık ben evliyim, sorumluluklarım var, boş zamanım çok yok, boş beleş gezemem, senle görüşemem, bekarlarla çok takılamam" triplerine girerler. bunu direkt söylemeseler bile hissettirmeye başlarlar. artık, bir kural varmış gibi, evliler evlilerle takılır. evliler "ay biz evliyiz" der, bekarlara vakit ayıramaz. sanki onların gözünde bekar olmak arızadır.
aslında kerizlik mi yaptım la acaba hissini bastırmalarıdır.
10 yıl sonra bu triplerinden vazgececeklerdir.
Zaten evlenmediysen kusurlusun kafasındaki insanların gösterdiği tepkidir. Evlenmek bir ayrıcalıkmış!
Orda burda mutluluk pozlu fotoları bilimum sosyal medyaya koyan ve işin aslı hiç mi hiç-istisnalar olabilir- mutlu olmayan kitlenin seni kıskanmasından başka bir şey değildir.
Yav he he.
Ne ilginctir. Ortamlarda büyüğünüzmüş gibi elinizi cebinize attirmazlar. Hesabı onlar öderler. Mahçup oluyorum valla.
Nasıl bir arkadaş çevreniz var bilmiyorum ama konu mantık sınırları içinde tartışılır karar saygı ile bekar kişiye bırakılır.
Sen hala 31 mi çekiyorsun?
Diye sorarlar. Bekarları evlendirme misyonu yüklenmiş gibi davranırlar.
Siktirip sağdan devam edebilirler. Düşmüşler cadı kazanına sizi de çekmeye çalışıyorlar.
Özellikle ortadoğu toplumlarımda yüksek dozda oluşan triptir.
Potansiyel 31'ci veya 52'ci damgası yersiniz.

görsel
Kim kimi küçümsüyor tartışılır.
T: Yanlış bir iddiadır.
Yüoo, bekarlara özeniyoruz.
evli olarak kıskanıyoruz sizde evlenin sonuçta bizden daha fazla mutlu olmaya hakkınız yok.
Evliliğin toplumda hala bir başarı statüsü olarak görülmesinden kaynaklıdır. Sırf bu genel görüş bile türkiyenin 3. Dünya toplumu olduğunu gösterir. sosyal medyadA koçişli cicişli paylaşımlar ve mizahımsılar yapan, hayatta hiç bir başarısı olmamış ve olamayacak türbanlı kadınlarda yoğun şekilde gözükür.
evli olmayanlarda da bir yaştan sonra evlenme umutları kalmadıklarında paso evliliği kötüleme huyu var.
Kendi mutsuzluklarını ve içindeki toksik duyguları bastırma çabasıdır.
Tepeden küçümser gözlerle bakıp:
+ nereye kadar böyle sap sap? Artık sorumluluk alman lazım...

Bu lafları işiten erkekte hemen alel acele birini bulup, kredi çekip borç harç evlenir. Kervana o da katılır.
Ondan sonra bekar kişileri görünce aynı konuşmaları yapar. işte Bu iş böyle dönüp devam eder.
Hiçbir evli arkadaşım beni küçümseyemez.
Dilim sapan gibidir çünkü.
sonradan boşanma avukatı falan soruyorlar, esas o zaman görün evli kibiri nasıl oluyormuş...

"hayırdır ya, iyi gidiyordunuz" falan diye sormayın, "sorma, gel iki duble bir şeyler içelim" diye başlayıp, o iki duble rakıyı burnunuzdan getirene kadar sizi terapist niyetine esir ediyorlar.. verin avukatın telefonunu, uzaklaşın..
Çok afedersiniz ama küçücük bir götü habire temizleyip ne isterse onu yapmaya mahkum biri benim özgürlüğümün neresini küçümseyebilir?
Ehehe
Doğru bi triptir, bekar adam evlenmedikçe doğru düzgün hayatı tanıyamamış kişidir. E biz de bekardık, biz de evlendik...

Sorumluluk almayı öğrenmiş adam, sorumsuz vurdumduymaz herifi küçümser tabii, bundan doğal ne olabilir ki.

Hayır, evlenmemiş herif bunun neresini kritize edebilir ki? Bilmiyo ki o, evlilik ne demek...

gecenin 3'ünde körkütük sarhoş eve gelmek özgürlük müdür? Aslen önden bunu bi tartışmak lazım.
sadece yalnızlığın zor olduğunu anlatmaya çalışırım haricinde kimseyi bu konuda baskılamam.