bugün

görsel
görsel
+güzeller güzeli;
yüreğim şimdi bak parmaklarımdan damlayacak. şimdi bak içimin oynaması benden rüzgâr çıkaracak. sen. sen. senin adın var mı?

- adım, neptün olsun.

+ senin adın neptün olsun, benim de kosmos. sol elin başımın altında olsun, sağı da beni kucaklasın.
Sikerler kamil hepimizi sikerler.
-Bira beyin hücrelerini öldürür.
+demek ki bazılarımızda fazladan var. *
Ben Tevrat'la büyüdüm. Karım Kur'an'la. En büyük oğlum Ateist.Kızım ise hinduizm öğreniyor. Oturma odamda neredeyse dinler savaşı yapılacak kadar yer var ama hepimiz "Yaşa ve Yaşat"ı uyguluyoruz.

The man from earth
ilk entrysi adıyla hiç uyuşmayan başlık. film replikleri diye başlık açıp ilk olarak dizi repliği girmek neyin kafası.
-Run Forest Runn !!
- It's not possible.
+ No, it's necessary.

http://www.youtube.com/watch?v=6ixvpLCdqkA
görsel
i'm gonna make him an offer he can't refuse.
...geçen kuşu vurdun ya sen, o kuş hani vardı da, yok ya artık. annemler de yok. kardeşlerim. vardılar da hep, yoklar ya şimdi? biz buradayız. biz olmasaydık, ne olacaktı? ne olacaktı o zaman? olmasaydık ne olacaktı?

Sen Aydınlatırsın Geceyi - Onur Ünlü
''Rüyalarımızda tamamen bize ait bir dünyaya gireriz, bırakalım da engin denizlerde yüzsünler ya da bulutlarla uçsunlar''
Suan, ben.film gibiyim.
"Ölümsüz olmak. Ardından ölmek."
"come out, come out, wherever you are!"
(bkz: the shining)
Fredo, you’re my older brother, and I love you. But don’t ever take sides with anyone against the Family again. Ever.
Kış uykusu'nun tamamı. Ders niyetine okunması gerek. Her bir replik ayrı güzel.
Bugun yemegimizi cehennemde yiyecegiz !!!

300.
seçim, güçlüler ile güçsüzler arasında yaratılmış bir ilüzyondur.
(bkz: matrix)
görsel
Şuanda tek serseri silahın içindeki mermi, Bedri...
--spoiler--
o zamanlar dükkana takılıyorum o şükran marketin yeri bizim. halı koltuk filan satıyoruz. lan bi gün uyuyakalmışım dükkanda, gözümü bi açtım bu orospu karşımda. lokum gibi öyle duruyo. ayağında çorap yok, şöyle basma bi etek dize kadar... üzerinde ince bi bluz, saçlar filan on numara anlayacağınız. onun bunun fiyatını sordu, makara yapıp dalga geçmeye kalktı benle. bişey demedim. evli misin çıktığın var mı dümeni çekti, gene ses etmedim. efendi çocuğuz biz tabi o zamanlar. ama efendilik de bi yere kadar di mi. güzellikle buna hadi kızım dedim al voltanı. yook. öyle mi öyle... çektim bunu yazaneye dayadım malı, nasıl bağırtırıyorum ama biliyomusun. ver allahım ver, ver allahım ver. yer misin yemez misin? o bağırdıkça ben kara murat, o bağırdıkça ben kara murat...

--spoiler--

görsel

(bkz: kader)
"şeytanın en büyük hilesi tüm dünyayı aslında var olmadığına inandırmakmış."
(bkz: bok ettin bayan)
güncel Önemli Başlıklar