bugün

türk film (emrah)

"anamız orospu oldu gülcan"

yabancı film (baba)

''ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım''

ikisinin arasında bir bağ yok heyecanlanmayın hemen.
“Hepimiz birer boş eviz, ta ki birisi kilidimizi kırıncaya kadar.”
--spoiler--
biliyor musun, her tarafım kanıyor acılar içindeyim çürüyorum. onların istediği gibi bir adam olmak istiyorum ama beceremiyorum. dostlarıma, akrabalarıma, patronuma, karıma, çocuklarıma üzgünüm diyorum sizin istediğiniz gibi bi adam olamadığım için özür dilerim diyorum. duymuyorlar. acılarımı, kederlerimi, sıkıntılarımı anlatıyorum dinlemiyorlar. ben, ben bana yardım edin diyorum kaçıyorlar. gelin biraz konuşalım diyorum masayı terk ediyorlar. ölüyorum ben diyorum ne zaman öleceksin diye soruyorlar. lütfen bana söyler misin ne oldu, bize ne oldu? eskiden böyle değildi. şimdi ne oldu? neden insanların artık bir takım duygulara ve düşüncelere prim verecek zamanları yok? neden bu kadar hızla koşuyorlar? neden bir an bile olsa durup hayatın, insanın, evrenin anlamı üzerine düşünmüyorlar? ben acılarımı, sıkıntılarımı, kederlerimi onlara anlatırken neden beni dinlemiyorlar? benim bütün bu düşlerim, arzularım, hayata dair imdat çığlığım onlara neden sahte geliyor, sahici gelmiyor, samimi gelmiyor, neden, neden, neden söyle bana, neden? nolur bana yardım et. yardım et bana. lütfen, lütfen. neden beni bu halimle kabul edip aralarına almıyorlar. neden beni sevmeleri için sürekli inanmadığım halde onların ilgisini çekip, onlarla konuşmak zorundayım he neden egom olmak zorunda? neden onların arasında bencil olmak durumundayım? neden var olabilmek için rekabet etmek zorundayım he? lütfen, lütfen bana yardım et. bana hayatta yaşamanın sırrını söyle. bak biliyorsan eğer bana o yolu göster lütfen. çünkü ben artık yalnız yaşamak istemiyorum. bana hayatta yaşayabilmem için güç ver. neden ben hayatta yaşamayı beceremiyorum? lütfen bana yardım et, lütfen, lütfen.
--spoiler--

görsel
kölelik kalkmadı mı ya?
kölelik dediğin öyle birden kalkarmı.. yavaş yavaş kaldırıyoruz işte. kalk lan

(bkz: yahşi batı)
Milkshake ini içeceğim. ( Kan Dökülecek )
All you need is love.

(bkz: i am sam)
Hani sekilsiniz hiiiaamminaa.
ama lise, üniversite derken hayatımızın bazı yıllarını, hiçbir ortak yanımızın olmadığı rastgele seçilmiş insanlardan oluşan gruplarla yaşamaya zorlanıyoruz.
Terminatör 4 kurtuluş;

General:Bu akşam scaynet e hava harekatını başlatıyoruz. Ucaklarımın derhal kalkmasını istiyorum.
görsel
-malı arap faik'ten alıyorduk...
görsel

Selam ve foto ile.
I'll be back.
görsel

görsel

o zaman sorun yok.
görsel
(bkz: bok ettin bayan)
"şeytanın en büyük hilesi tüm dünyayı aslında var olmadığına inandırmakmış."
--spoiler--
o zamanlar dükkana takılıyorum o şükran marketin yeri bizim. halı koltuk filan satıyoruz. lan bi gün uyuyakalmışım dükkanda, gözümü bi açtım bu orospu karşımda. lokum gibi öyle duruyo. ayağında çorap yok, şöyle basma bi etek dize kadar... üzerinde ince bi bluz, saçlar filan on numara anlayacağınız. onun bunun fiyatını sordu, makara yapıp dalga geçmeye kalktı benle. bişey demedim. evli misin çıktığın var mı dümeni çekti, gene ses etmedim. efendi çocuğuz biz tabi o zamanlar. ama efendilik de bi yere kadar di mi. güzellikle buna hadi kızım dedim al voltanı. yook. öyle mi öyle... çektim bunu yazaneye dayadım malı, nasıl bağırtırıyorum ama biliyomusun. ver allahım ver, ver allahım ver. yer misin yemez misin? o bağırdıkça ben kara murat, o bağırdıkça ben kara murat...

--spoiler--

görsel

(bkz: kader)
Şuanda tek serseri silahın içindeki mermi, Bedri...
görsel
seçim, güçlüler ile güçsüzler arasında yaratılmış bir ilüzyondur.
(bkz: matrix)
Bugun yemegimizi cehennemde yiyecegiz !!!

300.
Kış uykusu'nun tamamı. Ders niyetine okunması gerek. Her bir replik ayrı güzel.
Fredo, you’re my older brother, and I love you. But don’t ever take sides with anyone against the Family again. Ever.
"come out, come out, wherever you are!"
(bkz: the shining)