bugün

2006 senesi entryleri okuyup hüzünlenmek, gülmek. O yıllarda olan olaylara bakmak. Çoğu zaman sırf bunun için başlık arayıp, eski entryleri okurum.
eğlencelidir. hüzünlendirir.
Mazi kalbimizde yaradır.
Çok zevkli , özellikle uzun ve eğlenceli olan yazarları ziyaret ettirir.
işsizlikte nirvanadır. evet.
(bkz: vaudeville for vendetta)

oku oku bitmiyor arkadaş ya.

ah bi devamı olaydı..
Cok tuhaf hissettiriyor. Oncekiler ne guzel şeyler yaziyormus, sozluk ne guzel yermis dedirtiyor.
Tanımadığın birinin mezarına gitmek gibi. Biz dd böyle olacağız..
Kendi şehrim ya da yaşadığım çevreyle ilgi entryleri varsa hele o insanı tanıma arzum iki kat artıyor.
Bazen denk geliyorum seneler evvel daha bu kadar teknoloji gelismemisken sosyal medya hunharca katledilmemisken bütün vaktini emeğini burda yazmaya veren bir sürü hesap görüyorum.
Ne guzelmis eskiden çoğu birbirini tanıyor aile isletmesi gibi yer diye düşünüyorum eski sözlük ortamini ama şimdi sacmaliyorlar troll ve abaza yuvası olmuş kim kime dum duma.
Cotton candy nickli yazar beni bayağı üzer. Tanımam etmem, fakat gencecik bir çiçeğin şu an toprağın altında oluşu kalbimi acıtıyor.
Bazen eğlenceli ve merak uyandırıcı olabiliyor.

illa sözlükte fenomen olmuş yazarları kastetmiyorum.

Rastgele butonunda karşıma çıkan başlıktaki herhangi bir yazardan bahsediyorum.

2000li yılların başında entry girmiş, bazıları birşeyleri kanıtlamaya çalışmış, birşeylerle eğlenmeye çalışmış falan.

Acaba şimdi nasıl bir hayatları var diye merak ediyorum lan.

Atıyorum 2006 yılında bir entrysinde mezun olacağını falan yazan bir yazar acaba şimdi ne yapıyordur ki?

Veya 2007de kendisini cok üzen bir olayı buraya yazan kişi şu anda o olayı hatirliyor mudur veya ne kadar salak salak şeylere üzülmüşüm diyor mudur?

Git kendilerine sor fikri firar derseniz karşılaştığım bir çok yazar 2010 - 2015 te falan entry girmeyi bırakmışlar.
Nedense bende buruk bir sevinç bırakıyor...